ZYRTARE, Vllaznia dhe Sedlloski ndajnë rrugët

Goce Sedloski nuk do të jetë trajner i Vllaznisë. Edhe pse me skuadrën shkodrane arriti të kap Europën, i njëjti nuk do të shijoj verën europiane, pasi sot drejtuesit e Vllaznisë kanë njoftuar për largimin e tij. Një gjë të tillë “infOSport.mk” paralajmëroi që gjatë ditës së djeshme, duke elaboruar edhe

Mirsad Jonuz në krye të Voska Sport!?

Mirsad jonuz është një ndër kandidatët e mundshëm për të marrë drejtimin e Voska Sport, skuadër kjo që gjatë ditës së sotme njoftoi për ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin e deritanishëm, Berat Imeri. Edhe pse me këtë të fundit, skuadra shqiptare nga Ohri siguroi pjesëmarrjen në Ligën e Parë, deri te

Sejdini uron Struga Trim Lumin dhe Makedonija Gj.P. për titujt, uroi edhe ekipet që do luajnë në Evropë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas përfundimit të sezonit garues 2022/2023, ka uruar FC Struga Trim Lumin me rastin e fitimit të titullit kampion në Ligën e Parë dhe Makedonija Gjorçe Petrovin për fitimin e trofeut të Kupës. Pas fitimit të titullit në Ligën e Dytë dhe

Rashica u shpall kampion me Galatasarajin në Turqi

Galatasaraji është shpallur kampion i Turqisë, duke rikthyer titullin pas 4 viteve, njofton “infOSport.mk”. Është ky titulli i 23-të për Galatasarajin, pjesë e së cilës skuadër këtë edicion ishte edhe reprezentuesi kosovar, Milot Rashica. Skuadra e drejtuar nga Okan Buruk shënoi fitore sonte në udhëtim ndaj Ankaragucu me rezultatin 4:1, për

Sulmuesi nga Maqedonia largohet nga Drita e Gjilanit

Pasi humbi titullin e kampionit për të dytin vit me rradhë kundrejt Ballkanit, drejtuesit e Dritës së Gjilanit kanë filluar edhe spastrimin e skuadrës, me shpresë se edicionin e ri me forca të reja dhe fytyra të reja do të tentojnë rikthimin e titullit në Gjilan. Ishte vetë mesfushori Hamdi

Sedlloski siguroi Europën me Vllazninë, megjithatë i njëjti pritet të largohet nga Shkodra!

Goce Sedloski edhe përkundër faktit se me skuadrën e Vllaznisë arriti të sigurojë Europën, i njëjti pritet të shkarkohet nga posti i trajnerit te skuadra shkodrane, njofton “infOSport.mk”. Strategu 49-vjeçar nuk ka arritur të bind drejtuesit e skuadrës shqiptare  për të vijuar bashkëpunimin, i cili si duket do të ndërpritet pa

Shkëndija e Haraçinës mësoi emrin e kundërshtarit për inkuadrim në Ligën e tretë

Shkëndija e Haraçinës gjatë ditës së sotme mësoi emrin e kundërshtarit për inkuadrim në Ligën e tretë – veri, njofton “infOSport.mk”. Skuadra që doli kampion në Ligën Komunale të Gazi Babës në ndeshjen e balotazhit do të luaj kundër skuadrës së “FC Cool” nga Kisella Voda. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet

Vëllazërimi i pafat në short, edhe vitin tjetër do luaj në Ligën e tretë

Vëllazërimi nuk pati aspak fat në shortin plotësues për inkuadrimin e dy skuadrave të fundit nga gjithsej 3 që ishin në garë për të plotësuar dy vendet e fundit në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”. Ishte pikërisht skuadra nga Kërçova që u tërhoq në short, duke

Voska Sport ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Berat Imeri

Edhe përkundër faktit se Voska Sport me Berat Imerin si kryetrajner edicionin që lamë pas shkroi historinë, duke u inkuadruar në Ligën e Parë, palët nuk kanë arritur të gjejnë një gjuhë të përbashkët për vazhdimin e bashkëpunimit, raporton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar nga klubi i Voska Sport,