Prestigjiozja spanjolle, “Marca”: Levante vallëzon nën ritmin e Bardhit

Vetëm 5 ndeshje iu dëshën Enis Bardhit për të bërë për vete tifozët dhe shtypin spanjoll, që vazhdojnë të thurrin elozhe për talentin 22-vjeçarë nga Shkupi. Ai me paraqitjet e tij dhe super golat e shënuar përmes specialitetit të tij, gjuajtjeve të lira, mahniti të gjithë, aq sa edhe prestigjiozja

Keidi Bare me Atl. Madridin pjesë e “Audi Cup”, luan kundër Napolit, Bajernit e Liverpulit

Mesfushori shqiptarë, Keidi Bare vazhdon të konfirmohet gjithnjë e më shumë si pjesë e ekipit të parë të Atletiko Madrid. Mesfushori i përfaqësueses shpresa të Shqipërisë vazhdon të grumbullohet për turnetë miqësorë në të cilët merr pejsë ekipi i parë, me të cilin përgatitet që prej ditës së parë të

Ronaldo pas pak del para gjyqit për të vërtetuar pafajësinë  

Kristiano Ronaldo gjatë ditës së sotme pritet të paraqitet para një gjykate në Alarkon për të vërtetuar pafajësinë e tij në gjyqin kua akuzohet për fshehje të deklarimit të të ardhurave dhe mashtrim me mospagim taksash. Sipas hetimeve të autoriteteve spanjolle, ylli portugez në periudhën e viteve 2011-2014 ka fshehur 14,7

Zyrtare: Maqedoni-Shqipëri në Strumicë! (FOTO)

Ndeshja eliminatore e 05 shtatorit midis Maqedonisë dhe Shqipërisë edhe zyrtarisht do të zhvillohet në stadiumin “Mladost” në Strumicë. Do të jetë kjo hera e parë që Maqedonia për herë të parë në historinë e saj do të luajë një ndeshje kualifikuese jashtë Shkupit, ndërsa faton për të provuar të

Jasharovski debuton me gol në fitoren ndaj Flamurtarit të Prishtinës

Shkupi ka shënuar edhe një fitore tjetër në kuadër të ndeshjeve kontrolluese në Mavrovë. “Pëllumbat” nga Çairi sot me rezultatin minimal 1:0mundën ekipin e Flamurtarit nga Prishtina, që sezonin e ri do të luaj në elitën e futbollit kosovarë. Trajneri Ardian Nuhiu gjatë pjesës së parë luajti me formacionin më të

Bomba e Bardhit dhe paraqitjet e tij që po mahnitin spanjollët (VIDEO)

Enis Bardhi me paraqitjet e tij me fanellën e Levantes ka bërë që mediat spanjolle ti japin shumë hapësirë talentit shkupjan, i cili sot në miqësoren ndaj Viljarealit shënoi një super gol, të vetmin në disfatën 3:1 të skuadrës së tij. Bardhi realizoi një super gol nga gjuajtja e lirë në

Përcaktohen emrat e arbitrave për ndeshjen Shkëndija-Trakai

UEFA ka publikuar emrat e arbitrave që do të gjykojnë ndeshjen e turit të tretë eliminatorë ndërmjet Shkëndijës dhe Trakait. Do të jetë arbitri maltez, Klejton Pisani, ai i cili do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e së enjtes në Strumicëë, ndërsa ndihmës të tij do të jenë Alan Kamileri dhe

Pollozhani dhe Useini debutojnë me fitore te Flamurtari i Vlorës

Flamurtari i Vlorës ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të zhvilluar në Mavrovë të Maqedonisë. Të përzgjedhurit e trajnerit Shpëtim Duro mundën Makedonija Gjorçe Petrovin me rezultat 3:2. Në formacion nga ekipi i vjetshëm te skuadra vlonjate ishin vetëm katër futbollistë, tre prej tyre në repartin e mbrojtjes, teksa në