Mesazhi i numrit një të Shkëndijës, Lazim Destani me rastin e Vitit të Ri

Numri një i Shkëndijës, Lazim Destani me rastin e Vitit të Ri ka uruar të gjithë shqiptarët ane mbanë Botës, me shpresë se viti 2018-të do të jetë një hap përpara për shqiptarët, drejt forcimit të stabilitetit, drejt harmonisë e prosperitetit. Ai premtoi se edhe gjatë vitit të ri ai do

Nderim Nexhipi merr rolin e drejtorit sportiv te Kukësi

Nderim Nexhipi është i lidhur ngushtë me Shqipërinë dhe kampionatin shqiptarë. Shkupjani i cili kishte një karrierë të bujshme futbollistike, madje një pjesë të saj duke zhvilluar edhe në Superligën shqiptare, mjaft mirë po vepron edhe jashtë fushave të futbollit. Ai pasi ndërpreu karrierën e tij futbollistike, u punësua si opinionist

Siti humbi dy pikë, por edhe dy super futbollistë (VIDEO)

Pas 18 fitoreve të njëpasnjëshme në kampionat, Mançester Siti është ndalur nga Kristal Pallasi, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në “Selharts Park” u mbyll me barazim pa gola, edhe pse vendasit ishin shumë afër fitores, duke pasur parasysh se në minutat e fundit të takimit humbën një 11-të metërsh. Ederson priti goditjen e

Atletiko Madridi prezanton dyshen Diego Kosta-Vitolo (VIDEO)

Atletiko Madridi më në fund ka prezantuar dyshen Diego Kosta-Vitolo, të cilët do të kenë të drejtë loje. Nga janari i vitit 2018-të përfundon dënimi i “jorganxhinjëve”, dhe që të dy këta futbollistë do të kenë të drejtë loje për skuadrën madrilene. Më shumë se 20 mijë tifoz kishin ardhur në

Dy ikonat e FC Shkupit në poste udhëheqëse te skuadra e Kukësit!?

Dy ikonat e FC Shkupit, Nderim Nexhipi dhe Zekirja Ramadani shumë lehtë mund të ndodh që të marrin poste shumë të rëndësishme te skuadra kampione e Shqipërisë, Kukësi, njofton “infOSport.mk”. Nexhipi, i cili një pjesë të bukur të karrierës së tij e ka kaluar në kampionatin shqiptarë, duke veshur fanellat e

Gabi pjesë e Atletiko Madridit deri në vitin 2019

Gabi Fernandez dhe Atletiko Madridi kanë vazhduar bashkëpunimin edhe për dy vite. Lajmin e konfirmoi drejtori i “Jorganxhinjëve”, me Gabin që do të jetë pjesë e Atletikos deri në qershor të 2019-tës. Kontrata aktuale e kapitenit të Atletikos skadonte në fund të këtij sezoni, ndërsa edhe përkrahë ofertave të mëdha që

Barcelona i vë syrin 18-vjeçarit të Leverkusenit (VIDEO)

Barcelona nuhat talentët e futbollit. Skuadra “katalunase” i ka vënë syrin 18-vjeçarit të Bajer Leverkusenit, Kai Havertz. Këtë sezon futbollisti i talentuar gjerman ka bërë hapin e madh duke u bërë pjesë kryesore e skuadrës së Leverkusenit. Ai ka shkëlqyer në mesfushën e “Aspirinave”, ku në 14 ndeshje kampionale ka ka