Aziz Jamini me dy gola mund i vetëm Shqipërinë

Maqedonia U15 gjatë ditës së sotme ka shënuar fitore 2:1 ndaj moshatarëve të Shqipërisë, e ku figurë kryesore doli të jetë futbollisti shqiptarë nga Sllatina e Tetovës, Aziz Jamini, njofton “infOSport.mk”. Jamini realizoi që të dy golat për Maqedoninë e Veriut, nga një në secilën pjesë. Golin e parë e realizoi nga

Çallandes zbulon listën për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, gjatë ditës së sotme ka bërë publike listën e futbollistëve të cilët do t’i ketë në dispozicion për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, njofton “infOSport.mk”. Bernard Berisha që luan në Superligën e Rusisë me Akhmat Grozni, është rikthyer

Bllagoja Milevski bënë publike listën për ndeshjen me Ishujt Faroe

Seleksionuesi i përfaqësueses U21 të Maqedonisë, Bllagoja Milevski ka bërë publike listën e futbollistëve për ndeshjen e parë eliminatore me Ishujt Faroe në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Europian për të rinjë që do të zhvillohet në vitin 2021, njofton “infOSport.mk”. Për këtë ndeshje seleksionuesi Milevski ka ftuar 25 futbollistë, mes

Super derbi që në 1/8 e finales, Shkëndija përballë Vardarit

Shorti për ndeshjet e 1/8 së finales deshi që në këtë fazë të përballen dy skuadrat më të mira viteve të fundit në futbollin vendor, Shkëndija dhe Vardari, njofton “infOSport.mk”. Pa dyshim do të jetë kjo ndeshja më interesante e kësaj faze, ku mjaft vëmendje duhet të tërheq edhe përballja midis

Seleksionuesi Izov fton 4 futbolliste shqiptare për ndeshjen me Austrinë

Seleksionuesi Kiril Izov ka caktuar futbollistet me të cilat do t'i kundërvihet Austrisë në Vienë. Në mesin e tyre bëjnë pjesë edhe 4 futbolliste shqiptare, përfshirë këtu edhe Gentiana Roçin, që luan në Finlandë me ekipin e Kups. Ndeshja kundër Austrisë që në program është me datë 3 shtator (e martë),

Hysaj arrinë marrëveshje me Valencian!

Agjenti i futbollistit shqiptarë, Elseid Hysaj, Mario Giuffredi konfirmon se mbrojtësi i djathtë i Napolit ka pranuar të bashkohet me Valencian, ndërsa pritet marrëveshja mes klubeve. Valencia dëshiron që Hysaj të zëvendësojë Kristiano Piccinin, i cili po përballet me një lëndim të rëndë në gju që do ta mbaj disa muaj

Shihni 11 golat e Futsal Shkupit ndaj Encamp (VIDEO)

Futsal Shkupi mbrëmë ndaj skuadrës kampione të Andorrës, Encamp shënoi fitoren më të thellë në arenën ndërkombëtare. “Bardhekaltërit” nga Çairi shënuan fitore 11:1, ndërsa përveç kësaj ata dhuruan spektakël, që në disa momente krijonte një atmosferë të zjarrtë në palestrën “Kale”, shkruan “infOSport.mk”. Rexhep Sulejmani dhe Erkan Seferi ishin në element,