Sane gjithnjë e më pranë Bajernit të Munihut!

Skuadra kampione e Gjermanisë, Bajer Munih, janarin e vitit 2020 do të tentojë transferimin e Leroj Sane nga Mançester Siti. Skuadra “bavareze” dështoi ta kompleton transferimin e anësorit në verën e këtij vitit, pasi “Citizens” kërkonin mbi 100 milionë euro. Por, Bavarezët thuhet se janë afër transferimit të Sanes, derisa vlera e

Presidenti i FFM-së uron Vitin e Ri

Jemi në prag të ndërrimit të moteve, po mbyllim një vit dhe një dekadë gjatë të cilave kaluam lloj lloj sfidash dhe hapet një faqe e re me synime e sfida të reja. Me këtë rast, presidenti Muamed Sejdini i është drejtuar opinionit me urime më të sinqerta dhe paralajmërim

Benzema mbetet “mbret” deri në vitin 2022

Karim Benzema ka vazhduar kontratën me Realin e Madridit edhe për një sezon tjetër, njofton “Marca”, përcjellë “infOSport.mk”. Aktualisht kontrata e sulmuesit francez me “mbretërit” është deri në vitin 2021, mirëpo të njëjtën Benzema e ka vazhduar edhe për 12 muaj të tjerë. Benzema me kontratën e re do ti gëzohet edhe

Milani dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për mbrojtësin Todibo

Media të ndryshme në Itali pohojnë se Barcelona dhe Milani kanë arritur marrëveshje për transferimin e Zhan Kler Todibo te skuadra nga Milano. Mbetet vetëm që francezi të jap pëlqimin e tij. Për shërbimet e tij interes ka shfaqur edhe skuadra gjermane e Bajer Leverkusenit, mirëpo me shumë gjasa Todibo do

Rabotniçki ndahet me sulmuesin e saj kryesor!

Sulmuesi serb Ivan Markoviç më nuk do të jetë pjesë e Rabotniçkit. 25-vjeçari “romantikëve” iu bashkua gjatë verës, ndërsa brenda stinorit vjeshtorë me 5 gola të shënuar në 17 ndeshje rezultoi të jetë sulmuesi kryesor i skuadrës së Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Marrëveshja e Markoviç me Rabotniçkin ishte deri në fund të