Vedat Muriqi fiton Çmimin Special 2019

Vedat Muriqi ka fituar Çmimin Special 2019, edhe atë me plotë meritë. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës shënoi 4 gola në ndeshjet kualifikuese për evropianin e vitit 2020, ndërsa 2 të tjerë shtoi në ndeshjet e Ligës së Kombeve, përmes së cilave “Dardanët” mund të sigurojnë kualifikimin për në Euro

Koronavirusi prish edhe planet e Kombëtares shqiptare për ndeshjet miqësore të marsit!

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e

Futsal Shkupi kthehet me fitore nga Likova, Erkan Seferi vazhdon të shkëlqejë

Futsal Shkupi ka shënuar fitore 4:2 në derbi ndeshjen e javës së 15-të në elitën e futsalit vendor kundër Futsal Karadakut në Likovë, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje me dy pjesë të ndryshme, teksa kampionët fytyrën e tyre të vërtetë e treguan vetëm në pjesën e dytë, kur shënuan që

Bajerni i Munihut dominon formacionin e javës në Ligën e Kampionëve

Të martën dhe të mërkurën në program ishin 4 ndeshjet e rradhës në kukadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian. Të martën, Napoli dhe Barcelona barazuan 1:1 në “San Paolo”, derisa në “Stemford Brixh” në Londër, Bajerni i Munihut i mbajti një leksion futbolli Çelzit, duke e mundur

Ismet Ceka: Respekte Karadakut, megjithatë besoj se pikët do na takojnë neve

Futsal Shkupi pas fitores së madhe 4:1 gjatë fundjavës së shkuar ndaj KMF Proekt Ciko, sonte do të jetë mysafir i Futsal Karadakut, skuadër kjo që gjithashtu në këtë ndeshje vjen pas fitores së madhe ndaj Zhelezarecit në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Para këtij takimi nga tabori i skuadrës “bardhekaltër” nga Çairi