E bujshme, Veliu i Llapit transferohet te Trabzonspor për 400 mijë euro!

Sulmuesi i KF Llapit, Valmir Veliu, është shumë pranë transferimit në elitën e futbollit turk, në Trabzonspor. Këtë transferim është duke e negociuar agjenti i tij Rahman Kiçe, i cili ka edhe disa futbollistë të tjerë shqiptarë nën menaxhimin e tij. 21-vjeçari Veliu ka impresionuar trajnerin Abdullah Avçı dhe presidentin e

Pas Xhiovinkos, Kukësi tenton edhe sulmuesin e njohur argjentinas, Zarate!

Skuadra e Superligës shqiptare, Kukësi si duket është i fiksuar pas emrave të mëdhenj të futbollit botëror. Skuadra nga Verilindja e Shqipërisë ditë më parë u raportua se ka tentuar blerjen e ish juventinit, Sebastian Xhiovinko, ndërsa tashmë së fundmi në skenë ka dalë edhe emri i ish sulmueist të

ZYRTARE, Kitanovski prezantohet te Struga Trim Lum

Tome Kitanovski edhe zyrtarisht në pranverë do të luaj me fanellën e Struga Trim Lum. Një gjë të tillë “infOSport.mk”  paralajmëroi që disa orë më parë, ndërsa tashmë vjen konfirmimi edhe nga ana e drejtuesve të Struga Trim Lum, të cilët me mbrojtësin nga Manastiri kanë nënshkruar kontratë për 6

FC Shkupi prezanton ganezin, Patrik Mensah

FC Shkupi ka vazhduar me prezantimin e futbollistëve të rinj. Pasi dje edhe zyrtarisht prezantuan sulmuesin 19-vjeçar, Azer Omeragiç, gjatë ditës së sotme drejtuesit e skuadrës nga Çairi kanë prezantuar sulmuesin nga Gana, Patrik Mensah, njofton “infOSport.mk”. Me 20-vjeçarin Mensah, FC Shkupi ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare, ndërsa i njëjti vjen nga

Murinjo s’heq dorë nga Granit Xhaka!

Hoze Murinjo vazhdon të monitorojë Granit Xhakën dhe po shqyrton një ofertë të re për futbollistin shqiptarë, që dëshiron ta ketë në skuadër gjatë sezonit 2022-2023. 29-vjeçari ishte afër transferimit te Roma që gjatë merkatos së verës së kaluar. Ai madje kishte rënë dakord për kushtet personale me drejtuesit e skuadrës

Kupa e Afrikës, shoferi godet futbollistin e dëmtuar me makinë (VIDEO)

Muaji janar po shoqërohet edhe me zhvillimin e Kupës së Afrikës. Kameruni është vendi mikpritës i kompeticionit të këtij sezoni, që ka tërhequr vëmendjen në rrjetet sociale me situatat e ofruara. Këtu nuk bëhet fjalë për golat apo rezultatet, por me një ngjarje komike të ndodhur në fushën e lojës së

“El Clasico”: Formacionet e mundshme, mungesat dhe parashikimi

“El Clasico” e dytë e sezonit mes Barcelonës dhe Real Madridit do të zhvillohet në Arabinë Saudite, teksa dy klubet spanjolle do të përballen të mërkurën në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës. Kjo është hera e parë që Barcelona dhe Real Madridi do të përballen në këtë format të ri të