AO, Kerber dhe Halep avancojnë në gjysmëfinale

Simona Halep dhe Agelik Kerber janë dy gjysmëfinalistet e fundit të “Grand Slem” turneut të Australian Open, njofton “infOSport.mk”. Mëngjesin e sotëm që të dyja arritën fitore të lehta përballë kundërshtareve të tyre, duke caktuar në këtë mënyrë një përballje mes vete në gjysmëfinale. Halep, numri 1 në botë për femra, me