Futsal Shkupi shpërrthen me dy bomba në prag të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve

Futsal Shkupi ka bërë dy superpërforcime në prag të ndeshjeve paraeliminatore të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Maqedonisë së Veriut në futsal gjatë ditës së sotme ka prezantuar dyshen kampione Ferid Agushi – Dragan Petroviç, të cilët vijnë nga rradhët e Prishtinës. Bëhet fjalë për dy lojtarë

Ja me kë do të luante Futsal Shkupi në fazën tjetër nëse do kalonte grupin “B”

Futsal Shkupi bënë pjesë në grupin “B” të ndeshjeve paraeliminatore të Ligës së Kampionëve, bashkë edhe me ekipin e Lokomotiv Daugavpils nga Letonia, Kardif Universiteti nga Uellsi dhe Enkamp nga Andora, ndërkohë nëse “bardhekaltërit” nga Çairi do të kalonin këtë raund, atëherë ata do të kalonin në raundin kryesor, ku

E bujshme, Saviola vjen në Shkup, do të luaj kundër Futsal Shkupit

Sot në Nion të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet paraeliminatore të Ligës së Kampionëve në futsal, ndërsa fati deshi që skuadra jonë përfaqësuese, Futsal Shkupi të shortohet në grupin “B” së bashku edhe me ekipin e Lokomotiv Daugavpils nga Letonia, Kardif Universiteti nga Uellsi dhe Enkamp nga Andora. Pjesë e

Futsal Shkupi mëson kundërshtarët në Ligën e Kampionëve

Në Nion të Zvicrës gjatë ditës së sotme u hodh shorti për ndeshjet paraeliminatore të Ligës së Kampionëve Europian, ku këtë vit vendin tonë do ta prezantojë skuadra e Futsal Shkupit nga Çairi, njofton “infOSport.mk”. “Bardhekaltërit” edicionin e kaluar e përfunduan në mënyrën më të mirë, duke u shpallur kampion dhe

Futsal Shkupi sot mëson kundërshtarët në paraeliminatoret e Ligës së Kampionëve

Futsal Shkupi gjatë ditës së sotme do të mësojë kundërshtarët e saj eventual në kuadër të grupeve paraeliminatore të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi do të jetë pjesë e një prej 9 grupeve paraeliminatore, ku 7 prej tyre do të jenë me nga 4 skuadra, ndërsa

Futsal Shkupi kualifikohet në finale të Kupës së Maqedonisë

Pas titullit kampion në elitën e futsalit vendor, Futsal Shkupi ka regjistruar edhe një sukses tjetër të rradhës, duke u kualifikuar në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi mbrëmë në gjysmëfinale eliminoi skuadrën e dytë të Futsal Shkupit, duke e mundur me rezultatin 9:3. Ishte

Caktohen gjysmëfinalet e Kupës në futsal, ekipi i parë i Shkupit kundër ekipit të dytë

Gjatë kësaj jave në futsalin vendor në program ishin ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit skuadra kampione e  Maqedonisë së Veriut, Futsal Shkupi eliminoi rivalin lokal, Juventus Seravën, duke e mundur këtë të fundit me rezultatin 8:6. Vetëm një ditë më herët ekipi i dytë

Futsal Shkupi pas titullit kampion, marshon edhe drejt Kupës! Kualifikohen në gjysmëfinale

Futsal Shkupi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, pasi të mërkurën në mbrëmje në rolin e mysafirit në palestrën “Enver Idrizi” në lagjen Serava, mundi ekipin e Juventus Seravës me rezultatin 8:6, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një super ndeshje, në të cilën kampionët e ri të vendit diktonin tempo,

SH.M. “Cvetan Dimov” shpallet edhe kampione shtetërore në ligën e futsalit shkollor

Pas titullit kampion në nivel të qytetit të Shkupit, ekipi i futsalit të SH.M “Cvetan Dimov”, i udhëhequr nga dyshja e profesorëve të edukatës fizike, Enes Qaili dhe Samet Sinani,  është shpallur kampione e futsalit shkollor edhe në nivel shtetëror, njofton “infOSport.mk”. Ata dolën më të mirë në ndeshjet finale, ku