Velesi rrëshqet, titulli po i buzëqesh Futsal Shkupit

Skuadra e Velesit, njëherit konkurrenti kryesor i Futsal Shkupit për titullin kampion në elitën e futsalit vendor mbrëmë ka bërë një hap fals në transfertën ndaj Zhelezarecit, duke barazuar me rezultatin 5:5, njofton “infOSport.mk”. Ky rezultat i mundësoi skuadrës së Futsal Shkupit të thellojë diferencën tashmë në 9 pikë, diferencë

Futsal, Lekiq fton 8 shqiptarë te përfaqësuesja U19 e Maqedonisë për eliminatoret e Euro 2019

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë në futsal tashmë tre ditë me rradhë po përgatitet për turneun eliminator që nga data 26 mars deri me 29 mars do të zhvillohet në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia është në grup me Rumaninë, Belgjikën dhe Ukrainën, ndërsa në prag të këtyre takimeve, të vlefshme për një

Futsal Shkupit po i buzëqesh titulli kampion, fitojnë edhe në Shtip (VIDEO)

Futsal Shkupi nuk njeh kundërshtarë edhe në fazën e ndeshjeve të “Play-off” në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi të enjten në mbrëmje shënoi një ndër fitoret më të mëdha në këtë fazë, duke mundur Astibon në transfertën në Shtip me rezultat 7:2. Edhe pse kjo konsiderohej si

Juventus Serava mund edhe Cikon dhe merr frymë më lirshëm

Juventus Serava ka shënuar fitore 8:5 ndaj skuadrës së Cikos në ndeshjen e xhiros së dytë të “Play-Out”, duke qenë shumë afër mbijetesës, që ju siguron atyre pjesëmarrjen në mesin e më të mirëve edhe për sezonin tjetër në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. “Bardhezinjtë” nga Serava ishin superior në

Futsal Shkupi marshon sigurtë drejt titullit kampion, kapiteni Fazliu shkëlqen me “hat-trik”

Futsal Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e 3-të me rradhë në ndeshjet e “Play-off”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi sonte në rolin e mysafirit, mirëpo në palestrën “Enver Idrizi” pranë shkollës fillore “7 Marsi” mundi ekipin e Zhelezarecit me rezultatin 6:4. Figurë qendrore në këtë takim doli të jetë kapiteni Arsim

Fitore infarkt e Futsal Shkupit ndaj Velesit, titulli shumë pranë (VIDEO)

Futsal Shkupi ka shënuar një fitore infarkt në derbi ndeshjen e Ligës së Parë në Futsal kundër Velesit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi shënoi fitore 7:5, edhe pse deri në minutën e 28-të ishte në disavantazh 1:4. Plotë 6 gola brenda 12 minutave lojë, apo në çdo 2 minuta, për të

Futsal Shkupi do të luaj në finalen e madhe të turneut “Adem Jashari”

Futsal Shkupi ka siguruar një vend për në finalen e madhe të turneut “Adem Jashari” në Prishtinë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi mbrëmë në ndeshjen gjysmëfinale mundi ekipin e Drenicës me rezultatin 6:2, ndërsa më i merituari për këtë fitore të Futsal Shkupit ishte Ismet Ceka, i cili realizoi “hat-trik”. Që

Futsal Shkupi në fundjavë pjesë e turneut “Adem Jashari”

Nën organizimin e Komisionit të Futsallit të Federatës së Futbollit të Kosovës, më 2 dhe 3 mars, do të zhvillohet turneu ndërkombëtar memorial “Adem Jashari”. Pjesë e këtij turneu do të jetë edhe skuadra kampione e vjeshtës në futsalin vendor, Futsal Shkupi, që njëherit shihet edhe si skuadra favorite për të

Futsal Shkupi nis ndeshjet e “play-off” me fitore, mund Astibon

Futsal Shkupi me fitore ka nisur ndeshjet e “play-off” në elitën e futsalit vendor, aty ku skuadra nga Çairi e nisi me 4 pikë epërsi ndaj rivalit për titull, Velesi, njofton “infOSport.mk”. Sonte “bardhekaltërit” e Zoran Lekiq mundën Astibon në ndeshjen e tyre të parë, nga gjithsej 3 që do

Prej nesër starton faza e “play-off” dhe play-out” në elitën e futsalit vendor

Prej nesër në elitën e futsalit vendor startojnë ndeshjet e fazës “play-off” dhe “play-out”, ku edhe përfundimisht do të mësojmë se cila skuadër do të shpallet kampione dhe cila skuadër do të humb statusin elitarë, njofton “infOSport.mk”. Në fazën “play-off” do të garojnë 4 skuadrat e para, ku Futsal Shkupi futet

Gjithsej të etiketuara