KB Albes bënë lëvizjet e para në prag të sezonit debutues në Ligën e Dytë

Klubi i Basketbollit ALBES ka prezantuar përforcimin e rradhës në prag të sezonit debutues në Ligën e Dytë të basketbollit në vend, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për basketbollistin eksploziv Stefan Trajkovski, që ka specialitet depërtimet në zonë dhe shënimin nga distanca. Trajkovski përveç karierrës së bujshme në ekipet vendore, ai tek KB

Basketbollisti 17-vjeçar i MZT Skopjes, i riu që mbeti i vrarë mbrëmë në Lisiçe

Basketbollisti 17-vjeçar i MZT Skopjes, Nikolla Hristovski, i cili ishte pjesë e kadetëve dhe juniorëve të kësaj skuadre të njohur shkupjane të basketbollit, është i riu që mbeti i vrarë mbrëmë në lagjen e Lisiçes së Shkupit, pasi u therr me thikë nga një vjet bashkëqytetari i tij më i

KB Shkupi me iniciativë për ndërtimin e një palestre me të gjitha standardet në Komunën e Çairit

Me iniciativë të Klubit të basketbollit “SHKUPI” si dhe Klubit të basketbollit për femra KBF SHKUPI, të cilët garojnë në Superligën e Maqedonisë së Veriut, është inciuar ndërtimi i një palestre polivalente, e cila do t`i përfshijë pothujase të gjitha ekipet apo sportet që garojnë në Komunën e Çairit, por

Pero Antiç, zgjidhet president i ri i basketbollit vendor

Pero Antiç edhe zyrtarisht është emëruar në postin e presidentit të ri të Federatës së Basketbollit të Maqedonisë së Veriut, pasi i njëjti nuk kishte kundërshtarë për të parin e basketbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Ditë më parë nga kjo garë hoqi dorë Vladimir Temellkovski, ndërsa presidenti i deritanishëm, Petar Naumoski, nuk

Shau Ergodanin, Turqia hakmerret duke mos transmetuar finalet e NBA-së

Të gjithë tifozët turq të NBA-së do të mbeten të zhgënjyer këtë vit, pasi nuk do të mund të shohin finalet e Konferencës së Perëndimit në NBA mes Portland dhe Golden Stejt për një arsye shumë të çuditshme. Portland është ajo që sfidon kampionen në fuqi në këtë Konferencë, por në

Luajnë Buduçnost dhe Crvena Zvezda, tifozët malazez fyejnë shqiptarët (VIDEO)

Sporti duhet të bashkojë, por shpeshherë është pikërisht ai që i ndan popujt. Si një luftë e vërtetë është përjetuar ndeshja e basketbollit midis Buduçnostit dhe Crvena Zvezdës në Podgoricë në kuadër të ABA Ligës. Rezultati ishte i fundit që kishte rëndësi, pasi tifozët vendas bënë që kjo ndeshje të ngjajë