Ledri Vula nënkryetar i Prishtinës, tifozët tallen: Merrni Linda Morinën drejtoreshë sportive

Presidenti i klubit Z Mobile Prishtina në prag të ndeshjes kualifikuese për Ligën e Kampionëve me kampionin holandez “Donar Groningen”, ka bërë të ditur se reperi i njohur kosovar, Ledri Vula, është emëruar nënkryetar i klubit. Presidenti i klubit Blerand Stavileci, ka prezantuar Vulën në një konferencë për medie, duke thënë

Lista e basketbollistëve kosovar për ndeshjen me Maqedoninë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Damir Mulaomeroviç, ka bërë publike listën prej 12 basketbollistëve me të cilët do të luaj kundër Maqedonisë në ndeshjen e parë parakualifikuese për EuroBasket 2011-të. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në Prishtinë me datë 13 shtator (e enjte), ndërsa rikujtojmë se në grup

LeBron Xhejms te LA Lejkersi do të përfitojë 162 dollarë për sekondë!

LeBron Xhejms gjatë kësaj vere bëri një transferim senzacional nga Klivlend Kavaliers te Los Anxheles Lejkers, që automatikisht e bëri atë sportistin më të paguar në Botë. Nga një shumë prej 35.6 milion dollarë që do të përfitonte nga qëndrimi i tij te Klivlendi, Xhejms me plotë të drejtë zgjodhi kalimin

Xhinobili edhe përfundimisht pensionohet nga basketbolli

Argjentinasi Manu Xhinobili i ka dhënë fund lojës së basketbollit pas plotë 23 viteve karrierë. 41-vjeçari argjentinas, i konsideruar si basketbollisti i huaj më i suksesshëm në historinë e NBA-së, është i vetmi lojtar joamerikan që ka fituar 4 kampionate dhe një medalje të artë olimpike. Ai është shpallur gjithashtu lojtari më

U kapën duke fjetur me prostituta, basketbollistët bëjnë gjestin e pazakontë (FOTO)

Katër basketbollistë japonezë u detyruan të përkulen për të kërkuar falje pasi u kapën duke fjetur me prostitutat në Lojrat aziatike. Yuya Nagayoshi, 27 vjeç, Takuya Hashimoto, 23 vjeç, Takuma Sato, 23 vjeç dhe Keita Imamura, 22 u përzunë nga ekipi dhe u dërguan në shtëpi pas natës së egër në

Historike: Kosova fiton divizionin c të Kampionatit Evropian U18

Përfaqësuesja U18 e Kosovës në basketboll ka shkruar historinë sonte në “Pallatin e Rinisë dhe Sporteve” në Prishtinë, aty ku mposhtën Qipron me rezultatin 73:64, duke siguruar në këtë mënyrë pjesëmarrjen në Divizionin B për vitin e ardhshëm. Kosova e nisi vrrullshëm takimin, ndërsa këtë më së miri e dëshmoi edhe

Ndodh edhe kjo, pësoi faull në basketboll, thërret policinë (VIDEO)

Një basketbollist amator në SHBA ka telefonuar policinë pasi ka pësuar një faull gjatë një ndeshjeje. “Sfida” po zhvillohej në një palestër në Loudoun Virgina dhe sipas raportit të policisë një prej basketbollistëve u irritua shumë pasi u rrëzua në parket gjatë lojës sa që shkoi te sporteli i palestrës

Dirk Novicki nënshkruan kontratë të re me Dallasin, gati të thyej rekordin e Kobe Brajant

Dirk Novicki ka nënshkruar kontratë të re një vjeçare me Dallas Maveriks. Gjermani 40-vjeçar në këtë mënyrë do të zhvillojë edhe sezonin e 21-të me rradhë me fanellën e “maveriksave”, me të cilën skuadër gjatë vitit 2011-të ishin shpallur kampion në NBA. Nëse regjistron të paktën edhe një ndeshje gjatë sezonit