Sonte në palestrën “Shaban Trstena” luhet derbi KB Çair 2030 – MZT Skopje, flet trajneri Ramadani

Sonte prej orës 20:30 në sallën sportive “Shaban Tërstena” në Çair do të zhvillohet derbi i madh në elitën e basketbollit vendor, midis Çair 2030 dhe liderit të renditjes dhe njëherit kampionit në fuqi, MZT Skopje nga Aerodromi. Kjo ndeshje do të jetë një sfidë serioze për “djemtë” e trajnerit Erhan

Zyrtare, seleksionuesi i Maqedonisë në basketboll merr drejtimin e Trepçës

Seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut, Alek Jonçevski, është emëruar trajner i ri i skuadrës së Trepçës nga Mitrovica, raporton “infOSport.mk”. Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra mitrovicase, e cila beson se me Jonçevskin në krye do ti arrijë sukseset që i synojnë si skuadër bashkë edhe me tifozët e

Debutim ëndërrash dhe fitore historike për KB Çair 2030 në elitën e basketbollit vendor!  

9 tetori i vitit 2022 do të mbahet mend gjatë kohë në historinë e klubit të basketbollit Çair 2030, shkruan “infOSport.mk”. Kjo skuadër jo vetëm që debutoi në Ligën e Parë të Basketbollit në vend, por mbi të gjitha arriti edhe fitoren e parë në garën elitare, duke triumfuar si mysafir

KB Çair 2030 shkruan historinë, elimonin Vardarin dhe siguron Superligën (VIDEO)

KB Çair 2030, i udhëhequr nga trajneri Erhan Ramadani, sonte ka shkruar historinë, teksa në ndeshjen e tretë vendimtare të fazës “play-off” për inkuadrim në Ligën e Parë, mposhti Vardarin me rezultatin 85:59, duke regjistruar kështu fitoren e dytë që ju siguron atyre pjesëmarrjen në Superligë për edicionin e ardhshëm,

FBM cakton arbitrët për ndeshjen vendimatare të KB Çair 2030 për inkuadrim në Ligën e Parë

Komisioni i garave pranë Federatës së Basketbollit të Maqedonisë gjatë ditës së sotme  ka caktuar arbitrët që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e tretë të fazës “play-off”, midis KB Çair 2030 dhe Vardarit, dy skuadra këto që po luftojnë për një vend në Ligën e Parë të basketbollit vendor,

KB Shkupi nuk arriti të siguroj një vend në Ligën e Parë, Çair 2030 një gjë të tillë pret ta bëjë me 14 maj!

KB Shkupi nuk arriti të sigurojë një vend për në Ligën e Parë të basketbollit në vend, pasi një ditë më parë u mposht edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të “play-off” kundër skuadrës së Strumivës, që në këtë mënyrë rikthehet në mesin e më të mirëve pas disa viteve

Skandal në ndeshjen e basketbollit të 14-vjeçarëve, Rabotniçki-MZT Skopje, prindërit futen në parket për tu rrahur (VIDEO)

Në ndeshjen e fundjavës të kategorive të reja U14 midis Rabotniçkit dhe MZT Skopjes në basketboll, ka ndodhur një skandal i madh. Ndeshjet mes dy skuadrave më të trofeshme në vend çdoherë zgjojnë interesim të madh, ndërsa ashtu ishte edhe të dielën në ndeshjen e 14-vjeçarëve. Në këtë ndeshje nuk ishin

KB Albes i revanshohet Kumanovës

Klubi i Basketbollit ALBES ka shënuar fitore bindëse ndaj ekipit të MKK Kumanovë në kuadër të javës së 10 në Ligën e Tretë të Basketbollit, duke ju revanshuar për humbjen që pësoi në pjesën e parë të sezonit. KB Albes që në fillimet e saja të para ishte agresiv duke kërkuar

Kosova i rrëmben basketbollistin e talentuar shqiptarë Maqedonisë së Veriut!

Basketbollisti shqiptarë, Lejson Zeqiri, aktualisht pjesë e Sigal Prishtinës, me shumë gjasa në vazhdim të karrierës së tij mund të veshë fanellën e përfaqësueses së Kosovës, përcjellë “infOSport.mk”. Zërat e këtillë i ka ngritur mungesa e tij në grumbullimin e përfaqësueses të Maqedonisë, që edhe zyrtarisht mëngjesin e sotëm nisi përgatitjet