Struga Trim Lum mëson kundërshtarët e mundshëm në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve

Struga Trim Lum për të dytin vit me rradhë do të prezantojë vendin tonë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, aty ku tashmë kjo skuadër ka mësuar edhe emrat e 15 kundërshtarëve të mundshëm në raundin e parë eliminatorë. Edhe këtë vit Struga Trim Lum bënë pjesë në mesin e skuadrave

Përfaqësuesja A e femrave,  Andov shpalli listën: Sulmi kundër moldaveve do flas shqip

Përfaqësuesja A e Maqedonisë në futboll për femra kah fundi i muajit maj dhe fillimi i muajit qershor, do ti vazhdojë kualifikimet për Kampionatin Evropian, i cili gjatë vitit 2025 do të mbahet në Zvicër. Futbolliset tona i pret një dyluftim me përfaqësuesen e Moldavisë në terren vendas dhe atë mysafir

Ja sa duhet ti paguajë Barcelona dëmshpërblim Çavit dhe stafit të tij

Dëmshpërblimi që Barcelona i detyrohet Çavi Hernandezit dhe stafit të tij, kap shumë totale prej 15 milionë eurosh, shkruan e përditshmja katalunase “La Vanguardia”. Kujtojmë, kontrata e legjendës së klubit do të ndërpritet një vit para skadimit të saj. Rreth gjysma e dëmshpërblimit i detyrohet Çavit, ndërsa pjesa tjetër skuadrës së

Artim Pollozhani dhe Flamurtari bëhen sërish bashkë!

Pas eksperiencës së bukur te Ballkani, në rolin e asistuesit të parë të Ilir Dajës, në adresë të Artim Pollozhanit ka ardhur një ofertë shumë e majme, që i’a ka bërë ish klubi i tij, Flamurtari i Vlorës. Është vetë presidenti i këtij klubi, Sinan Idrizi, ai i cili këmbëngulë për

Kosovari Kastrati, arbitër i VAR-it në finalen e Kupës së Maqedonisë së Veriut

Sot nga ora 19:00 në Arenën “Todor Proeski” në Shkup, zhvillohet ndeshja finale e 31-të e Kupës së Maqedonisë së Veriut ku për herë të parë në historikun e tyre do të përballen, Tikveshi dhe Voska Sporti. Veçantia e kësaj finale është se në rolin e arbitrit të VAR-it do të

Finalja e parë europiane e sezonit me protagonistë shqiptarësh!

Sonte me fillim në ora 21:00 në “Aviva Stadium” në Dublin do të luhet finalja e parë europiane, e ku protagonist pritet të jenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Berat Xhimshiti. Janë Bajer Leverkuseni dhe Atalanta që do të përplasin “brirët” mes tyre në një duel që pritet të