Mediat angleze: Mançester Junajtedi e ka seriozisht për Muriqin!

Skuadra gjigande nga Anglia, Mançester Junajted, i është bashkuar garës për shërbimet esulmuesit kosovar të Fenerbahçes, Vedat Muriqi, pasi skautë të kësaj skuadre thuhet se kanë ndjekur atë në ndeshjen Angli – Kosovë në Sauthempton. 25-vjeçari shënoi një gol nga penalltia në pjesën e dytë, teksa kishte asistuar në golin

E bujshme, Guardiola piketon dy futbollistë të Milanit

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola është i interesuar rreth sulmuesit të Milanit Suso, raportojnë mediat spanjolle. Suso ishte i lidhur me disa klube gjatë merkatos së verës, por në fund trajneri i ri i “rossonerëve”, Marko Xhiampaolo vendosi që ta mbajë atë në skuadër. Siç raporton “El Desmarque”, Pep Guardiola ka

Tierney turpëron Mustafin në stërvitjen e Arsenalit! (VIDEO)

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi është turpëruar në stërvitje nga bashkëlojtari i tij, Kieran Tierney. Futbollisti skocez arriti që t’ia fus topin ndërmjet këmbëve futbollistit shqiptarë me origjinë nga Gostivari. Kjo gjë bëri që lojtarët e tjerë të Arsenalit të fillonin të qeshnin, përkundër tentimeve të Mustafit për ta arsyetuar veten. https://twitter.com/i/status/1172171894306627584

Klop ka piketuar transferimin e parë për verën e ardhshme, vjen nga “Serie A”

Siç raporton “Calciomercato”, Liverpulli i është bashkuar Barcelonës dhe Real Madridit në garën për yllin e Napolit, Fabian Ruiz. Strategu gjerman, Jurgen Klop e ka piketuar atë si përforcimin e parë për verën e ardhshme, mirëpo Ruiz nuk është aspak i lirë. Spanjolli vlerësohet 70 milionë euro dhe kjo shifër mund të

E bujshme, Juventusi interesohet për gostivarasin, Mustafi

Juventus në ditën e fundit të merkatos ka rritur interesimin për mbrojtësin shqiptarë të Arsenalit, Shkodran Mustafi. Kampionët e Italisë te Mustafi shohin zëvendësuesin e Xhiorxhio Kielinit, i cili ka pësuar një dëmtim më të rëndë dhe do të mungojë për një kohë më të gjatë nga fushat e futbollit. Megjithatë Mustafi

Babai i Mustafit: Roma dhe Monako u “trishtuan” nga kërkesa e Arsenalit

Babai i Shkodran Mustafit, Kujtimi, paralajmëron se Arsenali duhet të kërkojë çmime më normale pasi thuhet se kërkoi 27 milionë euro nga Roma dhe Monako për mbrojtësin shqiptar me origjinë nga Gostivari. Skuadra italiane është ende në kërkim të një qendërmbrojtësi, pasi Kostas Manolas u transferua te Napoli gjatë kësaj vere. Ata

Roma prezanton Zapakostan

Davide Zapakosta është futbollist më i ri i skuadrës së Romës. Mbrojtësi italian te “Ujkesha Romake” vjen nga rradhët e Çelzit, pjesë e së cilës skuadër ishte që nga vera e vitit 2017-të, shkruan “infOSport.mk”. 27-vjeçari  Zapakosta me Romën ka nënshkruar kontratë vetëm për 6 muaj, me mundësi vazhdimi  deri në

Arsenali shënon edhe fitoren e dytë, Obamejang shënon sërish (VIDEO)

Arsenali ka shënuar edhe fitoren e dytë rradhazi në Premierligë, pasi sot në “Emirates” mundi ekipin e Bërnlit me rezultatin 2:1, shkruan “infOSport.mk”. Sërish golin e fitores për “topçinjtë” e realizoi Pjer Emerik Obamejang, që realizoi edhe javën e kaluar përballë Njukasëll Junajtedit. Ndryshe Aleksandre Lakazet kaloi në epërsi Arsenalin në

Liverpulli bëhet klubi më i trofeshëm në Angli

Skuadra e Liverpullit mbrëmë fitoi trofeun e Superkupës së Europës, pasi në finalen e Stambollit në “Vodafone Arena” mposhti Çelzin e Frank Lampard pas ekzekutimit të penaltive. Në 120 minuta lojë rezultati ishte 2:2 (1:1 pas 90 minutave të rregullta), ndërsa në ruletin e penaltive futbollistët e Jurgen Klop ishin të