Muamed Sejdini takohet me të parin e FIFA-së

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini ka zhvilluar një takim me të parin e futbollit, Xhani Infantino. Sejdini dhe Infantino u takuan në Tiranë, aty ku i pari i futbollit botëror erdhi për inagurimin e “Shtëpisë së Futbollit” në Shqipëri. “Me njeriun e parë të FIFA-s, Xhani Infantino,

Presidenti i FIFA-s, Infantino sot viziton Shqipërinë, nesër Kosovën

Numri një i futbollit botëror, Xhianni Infantino sot do të vizitojë Shqipërinë. Presidenti i FIFA-s, fillimisht do të takohet me drejtuesit e FSHF-së dhe anëtarët e komunitetit të futbollit shqiptar. Një vizitë që përkon me festimet për 90-vjetorin e anëtarësimit të FSHF-së në FIFA, por edhe për inaugurimin e “Shtëpisë së Futbollit”,

Shqipëria e pafat, Islanda ndëshkon “kuqezinjtë” në minutën e 97-të (VIDEO)

Shqipëria e pafat. Kështu mund të përshkruajmë takimin e mbrëmshëm ndaj Islandës në kuadër të Divizionit “B” të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Kështu kombëtarja shqiptare e mbylli në vendin e tretë në grup këtë edicion të Ligës së Kombeve, ku pritshmëria ishte të fitonte grupin dhe ngjitej në Ligën

Golat nga super ndeshja e Kosovës kundër Qipros (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës demoloi Qipron me rezultatin 5:1, duke mbyllur kështu me fitore edicionin 2022/23 në Ligën e Kombeve. “Dardanët” e dominuan në tërësi ndeshjen, teksa pjesën e parë e mbyllen me dy gola epërsi, me golat e shënuar nga Florent Muslija (22’) dhe Donat Rrudhani (45+1’). Kosova e filloi furishëm edhe

Zvicra dërgoi Çekinë në Ligën “B”, te helvetët debutoi kumanovari Jashari (VIDEO)

Zvicra e mbylli me fitore ndeshjen e fundit të grupit 2 në Divizionin “A” në kuadër të Ligës së Kombeve, duke mundur Çekinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja ishte e rëndësishme për të dyja kombëtaret, teksa “helvetët” me fitore do të siguronin mbetjen në divizionin “A” edhe për edicionin e

Cikalleshi: Jam i gatshëm të largohem për të mirën e kombëtares

Një ndër sulmuesit më të mirë të Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka folur pas barazimit 1:1 të “kuqezinjëve” kundër Islandës. Cikalleshi sonte mbante shiritin e kapitenit, mirëpo në fund doli të jetë i pafat, pasi skuadra e tij pësoi gol në minutën e 7-të, të kohës shtesë. “Nuk ka mundësi. Jemi

Shqipëria nuk fiton dot as me 10 lojtarë, e pëson në minutën e 97-të (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare ka zhgënjyer tifozët “kuqezi”, duke barazuar 1:1 në shtëpi përballë Islandës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi mirë për “kuqezinjtë” e Edi Rejës, ndërsa në këtë kontribuoi edhe kartoni i kuq i Gunarson të Islandës që në minutën e 11-të. Kjo bëri që Shqipëria të ndihmojë totalisht ndeshjen, ndërs në minutën

Kosova “manita” ndaj Qipros, shkëlqen Vedat Muriqi

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur me “manita” ciklin eliminatorë të Ligës së Kombeve në kuadër të Ligës “C”,  njofton “infOSport.mk”. Në kuadër të grupit 2, Kosova shënoi fitore 5:1 përballë Qipros, e ku fjalën kryesore e pati sulmuesi i Majorkës, Vedat Muriqi, që realizoi dy gola, ndërsa asistoi edhe në

Angellov: Nuk e kam të qartë se si maqedonasit fërshëllyen himnin e gjyshërve të tyre!

Mbrëmë në arenën “Todor Proeski” Bullgaria në kuadër të Ligës së Kombeve mundi Maqedoninë me rezultat minimal 1:0 në ndeshjen e vlefshme për grupin 4 të Ligës “C”. Doli të jetë kjo një ndeshje mjaft e luftuar në terren, ndërsa në tribuna e njëjta kishte edhe konotacion politik, kjo për

Reja vjen me 5 ndryshime në formacion për ndeshjen me Islandën

Kapiteni Elseid Hysaj dhe sulmuesi Armando Broja pritet ta nisin nga stoli ndeshjen e sotme ndaj Islandës, që njëherit do të jetë e fundit për këtë edicion në Ligën e Kombeve. Trajneri Edi Reja ka pasur në dispozicion vetëm dy ditë kohë për të përgatitur këtë takim dhe në krahasim me