Aliji e Binaku me probleme, opsion për Kombëtaren Besir Demiri

Kombëtarja e Shqipërisë po vijon seancat stërvitore për dy ndeshjet e qershorit, ndërsa për seleksionuesin Edy Reja si duket nuk ka qetësi, pasi shqetësime fizike së fundmi kanë shfaqur Naser Aliji dhe Egzon Binaku. Në stërvitjen e djeshme Aliji ka kryer disa ushtrime fizike të lehta veçmas nga pjesa tjetër e

Xhaka me Arsenalin e tij turpërohen në Baku! Çelzi fiton Liga Europa (VIDEO)

Arsenali i Granit Xhakës është turpëruar sonte në Baku të Azerbejxhanit, duke u mundur nga Çelzi në finalen e madhe të Liga Europa me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “blu” nga Londra ishte superiore, sidomos gjatë 45 minutëshit të dytë kur edhe bëri dallimin. Olivie Zhiru paralajmëroi fitoren e Çelzit me

Situatë e tensionuar te Çelzi, kacafytje mes Higuain dhe Luiz një ditë para finales së LE

Momente aspak të këndshme kanë ndodhur në kampin e Çelzit, vetëm një ditë para ndeshjes finale të Liga Europës kundër Arsenalit. “Blutë” e Londrës gjatë ditës së sotme kryen stërvitjen e tyre zyrtare në stadiumin ku edhe do të luhet finalja, por e njëjta dhuroi shumë tension mes futbollistëve, me Gonzalo

Kololli vazhdon karrierën në Angli!

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli karrierën e tij do ta vazhdojë në Angli. Futbollisti kosovar, që aktualisht luan në Zvicër me ekipin e Cyrihut, shihet si një ndër përforcimet e skuadrës së Shefilld Vendzi, që udhëhiqet nga Stiv Brus. Shefilld Vendzi që këtë sezon e mbylli në pozitën e

Granit Xhaka vs Milot Rashica, ndeshje e yjeve në Prishtinë

Për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Prishtinës, Granit Xhaka dhe Milot Rashica do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në kryeqytetin e Kosovës. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një konference për media të mbajtur sot, ka zbuluar disa nga aktivitetet që do të mbahen gjatë muajit qershor

Plotë 8 klube shqiptare do na prezantojnë në Europë!

Njëjtë sikurse sezonin e kaluar, edhe këtë edicion shqiptarët në garat europiane do të përfaqësohen nga plotë 8 klube, shkruan “infOSport.mk”. 4 klube nga Shqipëria, dy nga Kosova dhe dy nga Maqedonia e Veriut do të na përfaqësojnë në dy garat më të rëndësishme europiane, Ligën e Kampionëve dhe Ligën e

Gati “fshesa” te Shkëndija, ja cilët futbollistë pritet të largohen!?

Shkëndija përveç emrave të rinj që po përgatitet ti afrojë në prag të ndeshjeve europiane, njëkohësisht po përgatit edhe “fshesën”, njofton “infOSport.mk”. Pasi drejtuesit e skuadrës shpenzuan disa mijëra euro gjatë merkatos së verës së kaluar për transferimin e disa lojtarëve, të njëjtit po mendojnë edhe largimin e disa prej tyre,