Emir Sahiti: Refuzova Kosovën dhe Maqedoninë për Shqipërinë!

Sulmuesi i talentuar shqiptar Emir Sahiti, i cili vite më parë luante në kampionatin tonë me skuadrën e Rabotniçkit, ka zgjidhur njëherë e përgjithmonë dilemën se për cilën kombëtare do të luajë. Në një lidhje direkte me emisionin “Fan Zone” në Supersport, 21-vjeçari që aktualisht luan me Hajdukun e Splitit në

Vetëm 15 mln euro e ndajnë Sane nga Bajerni i Munihut

Reprezentuesi gjerman, Leroj Sane sezonin e ri me shumë gjasa do të luaj në Bundesligë te skuadra e Bajernit të Munihut. Anëtari i Mançester Sitit vazhdon të jetë dëshira primare e “bavarezëve” për merkaton e verës. Sane lidhej me kalimin te “bavarezët edhe gjatë verës së kaluar, por një lëndim ia pamundësoi

Valon Berisha: Do ta mposhtim Maqedoninë

Valon Berisha pa dyshim se është një ndër futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Kosovës, kundërshtari i ekipit përfaqësues të vendit tonë në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Ndeshja në fjalë pritet të zhvillohe në fund të këtij viti (tetori dhe nëntori përmenden si muaj të mundshëm), derisa në

Arrihet paqe te Sioni, rikthehen Kasami, Lenjani dhe 7 “rebelët” e tjerë

Skuadra zviceriane e Sionit ka gjetur marrëveshjen me futbollistët, për të vijuar bashkëpunimin, edhe pse më parë kishte pasur një përplasje. Një gjë të tillë për “Sporti në KTV” ka pohuar anësori i majtë i Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani: “Jemi marrë vesh që të kthehemi në ekip dhe të luajmë

Futbollisti rus gjobitet pse kritikoi presidentin Putin

Një deklaratë e dhënë për mediat ruse i ka kushtuar me dënim portierit 32-vjeçar të Krilja Sovjetov, Jevgeny Frolov. I njëjti kishte kritikuar presidentin e vendit Vladimir Putin, lidhur me krizën aktuale për shkak pandemisë “Covid 19”, ndërsa e gjithë kjo kishte bërë që drejtuesit e Krilja Sovjetov të dënojnë

Skenari për pezullimin e sezonit në “Serie A”, Juve mund të mbetet pa titull!

Një hipotezë e bujshme është duke qarkulluar në Itali, në një kohë kur qeveria, Lega Seria A dhe FIGC po punojnë për rifillimin e sezonit, në tavolinë ekziston edhe opsioni i fundit, të pezullohet gjithçka, pavarësisht pasojave. “La Gazetta dello Sport”, sjell këtë skenar dhe se si mund të veprohet. Nëse kampionati

Ministri italian paralajmëron mbylljen para kohe të “Serie A”!

Ministri i Sportit në qeverinë italiane, Vinceznso Spadafora, ka theksuar se rinisja e ndeshjeve në “Serie A” nuk ka shumë gjasa të ndodhë dhe se shumica e presidentëve të klubeve mund t’ia kërkojnë atij ndërprerjen e sezonit shumë shpejt. Dekreti i fundit i qeverisë për t’i zbutur masat e vetëizolimit është