Drejt titullit kampion me Struga Trim Lum, Duro i kënaqur me punën dhe ngritjen e ekipit

Shpëtim Duro morri drejtimin e Struga Trim Lum me 1 mars të këtij viti, ndërsa pauza dy javore për shkak paraqitjes së përfaqësueseve në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024, i mundësoi strategut nga Tirana që të jetë më shumë kohë me skuadrën dhe të njeh edhe disa nga futbollistët,

Lamtumira e Arijan Ademit si një legjendë, Dinamo Zagreb merr vendimin unik në historinë e klubit!

Arijan Ademi i ka dhënë lamtumirën skuadrës së Dinamo Zagreb pas plotë 13 vitesh, duke vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në kampionatin kinez të futbollit. Mesfushori shqiptarë me origjinë nga Maqedonia e Veriut, por i lindur dhe i rritur në Zagreb të Kroacisë, gjatë ditës që lamë pas është

Në ndeshjen Shkëndija-Pobeda shkruhet historia e futbollit në vend

Fundjava na sjellë ndeshjet e javës së 25-të në elitën e futbollit vendor, ndërsa ndeshja e së dielës midis Shkëndijës dhe Pobedës do të futet në historinë e futbollit vendor, shkruan “infOSport.mk”. Ndeshjen në Tetovë për herë të parë në historikun e Ligës së Parë të futbollit në vend, do ta

Pas pauzës dy javore, në fundjavë rikthehen ethet e futbollit në vend

Pas pauzës dy javore për shkak paraqitjes së përfaqësueses së Maqedonisë në eliminatoret e Europianit të vitit 2024 si dhe miqësores së zhvilluar ndaj Ishujve Faroe, rikthehen ethet e futbollit vendor, këtë herë në nivel klubesh, njofton “infOSport.mk”. Java e 25 në elitën e futbollit vendor do të luhet në dy

Granit Xhaka: Nuk e kisha të lehtë të shkoja në Serbi!

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka është deklaruar për herë të parë për udhëtimin e tij në Novi Sad të Serbisë, atje ku me Zvicrën e tij u përball me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”. Ai ka thënë se nuk ishte vendim i lehtë për të shkuar atje, por

Dy ultras “kuqezi” arrestohen në Poloni, TKZ: Institucionet tona të reagojnë për lirimin e tyre!

Grupimi i “Tifozave Kuq e Zi” ka kërkuar reagimin e institucioneve shqiptare për lirimin e dy ultrasve kuqezi të arrestuar nga policia polake dje në Varshavë. Para fillimit të takimit midis Polonisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024, dy tifozë shqiptarë patën përplasje me policinë jashtë stadiumit, teksa

Super debutim i Asanit me kombëtaren shqiptare, ja çfarë tha shkupjani pas ndeshjes!

Shkupjani Jasir Asani të hënën në mbrëmje në stadiumin “PGE Narodoëy” në Varshavë debutoi me kombëtaren shqiptare në ndeshjen ndaj Polonisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024, njofton “infOSport.mk”. Kombëtarja shqiptare edhe përkundër paraqitjes së denjtë në debutimin e trajnerit brazilian, Silvinjo, në fund pësoi disfatrë minimale, ndërsa pas ndeshjes

Alarm për sigurinë në stadiumin ku luhet ndeshja, Poloni-Shqipëri!

Ndeshja midis Polonisë dhe Shqipërisë, që luhet sot në Varshavë, është paraprirë nga polemika të vazhdueshme për shkak të situatës së stadiumit “PGE Narodowy” ku edhe do tw zhvillohet dueli i Grupit E të eliminatoreve për EURO 2024. Shkak është bërë çatia e stadiumit e cila është lëvizëse dhe sipas autoriteteve