Xhaka vlerësohet lartë në Gjermani, futet në formacionin më të mirë në Bundesligë

Granit Xhaka është duke e zhvilluar një sezon fantastik me skuadrën e Bajer Leverkuzenit në Bundesligë, aty ku po kryesojnë renditjen me 4 pikë më shumë se kampionët në fuqi të Bajernit të Munihut. Granit Xhaka ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në rezultatet pozitive të skuadrës nga Leverkuzeni, që

Granit Xhaka largohet nga Arsenali!

Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali pas shtatë viteve të kaluara në kryeqytetin anglez. E ardhmja e mesfushorit shqiptar mund të jetë sërish në Bundesliga, ku kishte kaluar katër vite te Borussia Monechegladbach. Sulmuesi francez Moussa Diaby është objektivi kryesor i Arsenalit për repartin ofensivë me anësorin që po shkëlqen te

Zbulohen pagat te Arsenali, Xhaka në TOP5 më të paguarit!

Arsenali ka angazhuar dy emra të rinj deri më tani gjatë afatit kalimtar të janarit. Leandro Trossard u transferua nga Brajtoni për shifrën e 27 milionë funteve (30.6 milionë euro), derisa Jakub Kiëior u transferua nga Specia për 21 milionë funte (24 milionë euro). Edhe pse nuk mund t’i konkurrojnë futbollistët më

Embolo në shqip i’a bënë përhajr çmimin e më të mirit Granit Xhakës!

Granit Xhaka mbrëmë në një mbrëmje gala të zhvilluar në Bern, u zgjodh futbollisti më i mirë i vitit 2022 në Zvicër. Me këtë rast, futbollisti kosovar mori mijëra urime nga personalitete të ndryshme, përfshirë këtu ato nga bashkëlojtarët dhe nga ish-bashkëlojtarët e tij te Arsenali, por gjithsesi se nuk munguan

Pacolli: Nëse emri JASHARI shqetëson FIFA-n, gjobën ndaj Granit Xhakës do e paguaj unë

Futbollisti shqiptarë i përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka është nën hetim nga FIFA dhe rrezikon të dënohet për shkak se festoi fitoren ndaj Serbisë me bluzën e shokut të ekipit, kumanovarit Ardon Jashari. Por mbiemri Jashari në fanellën e ekipit që eleminoi Zvicrën nga Botërori, u pa si provokim nga serbët

Granit Xhaka me “mjeshtri” shmang dënimin nga FIFA, ja çfarë bën

Ylli shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka është vendosur t’i shmanget një dënimi të FIFA-s, pavarësisht se përfolët për një festë me prapavi politike. Kapiteni shqiptarë i Zvicrës festoi fitoren e stuhishme 3:2 të së premtes ndaj Serbisë, duke veshur fanellën me numrin 26 të bashkëlojtarit të tij nga Kumanova, Ardon Jashari. Pas