Klubet e Ligës së Dytë kërkojnë ndihmë financiare nga Qeveria

Klubet e Ligës së Dytë, Lindje dhe Perëndim para Qeverisë së Maqedonisë së Veriut kanë dorëzuar një propozim, përmes të cilit kërkojnë ndihmë financiare për periudhën në vijim. Sporti në Maqedoni ka ndaluar në tërësi për shkak koronavirusit, ndërsa klubet e Ligë ssë Dytë thonë se kanë nevojë për ndihmë financiare,

Ndërpritet për kohë të pacaktuar kampionati vendor në të gjitha kategoritë

Komisioni për gara pranë Federatës së futbollit të Maqedonisë vendosi të pezullojë për kohë të pacaktuar kampionatin kombëtarë në Ligën e Parë, Ligat e Dyta e të Treta, si dhe kampionatin e femrave dhe futsallin. Vendimi u mor pas rekomandimeve dhe ndalesave të fundit nga Ministria e Shëndetësisë për parandalimin e

Korabi demolon Kadinon, Emir Aliu në element

Korabi ka harruar shumë shpejtë disfatën e javës së kaluar në transfertë ndaj liderit Pelilsterit, duke mundur sot në Dibër ekipin shkupjan të Kadinos me shifrat 4:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra vendase në asnjë moment nuk diskutoi çështjen e fitores, ndërsa fitoren e skuadrës dibrane e paralajmëroi Elmir Aliu, vetëm pas 4

Bellasica dhe Bregallnica të pagabueshme, ndalet Tikveshi

Bellasica dhe Bregallnica kanë vazhduar me fitoret e tyre në ndeshjet e Ligës së Dytë në Konferencën e Lindjes, teksa Tikveshi nuk shkoi më shumë se një barazim në udhëtim në Pehçevë te Kit Go, njofton “infOSport.mk”. Darko Aleksovski që në minutën e 11-të kaloi në epërsi ekipin vendas, derisa Tikveshi

Korabi superior ndaj Kadinos, Vëllazërimi dështoi ndaj Pelisterit, Drita vetëm barazim

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 16-të në Ligën e Dytë – Perëndim, aty ku Pelilsteri vazhdon marshimin drejt Ligës së Parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Manastiri në transfertën e vështirë në Kërçovë, falë “dopietës” së Hristijan Dragarskit (82’, 86’) në minutat e fundit të takimit shënoi fitore 2:0, ndërkohë Drita

Merret vendimi për ndeshjet e fundjavës në futbollin vendor

Përfundimisht në vendin tonë do të luhet futboll elitar në fundjavë, por të gjitha ndeshjet do të zhvillohen pa praninë e publikut. Ky është rekomandimi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për gjitha eventet e sportit në vend për fundjavën që pason, me shkas preventiva për mos përhapjen eventuale të koronavirusit

Gjithsej të etiketuara

Shkupjani Emir Skenderi shënon në fitoren e Tikveshit

Skuadra e Tikveshit që garon në Ligën e Dytë – Lindje me fitore i ka mbyllur përgatitjet në qendrën sportive “Istatov” në Dojran, pasi sot me shifrat 4:0 mundi Pitu Gulin në një ndeshje miqësore, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi shqiptarë Emir Skenderi hapi serinë e golave, për të vijuar më pas me

Drita vazhdon pa gabime në miqësore, viktimë kësaj rradhe Trepça nga Mitrovica

Drita e Bogovinës ka hënuar fitoren e tretë nga po aq ndeshje kontrolluese, që kjo skuadër po i zhvillon në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Ardian Imeri sot në Ohër luajti kundër skuadrës kosovare të Trepçës, ndaj së cilës shënoi fitore 4:2. Të parët që