Korabi dhe Vëllazërimi mësojnë kundërshtarët e tyre për inkuadrim në Ligën e Dytë

Në “Shtëpinë e futbollit”, u përcaktuan çiftet për të plotësuar Ligën e Parë dhe të dytë për sezonin garues 2024/25, njofton ‘infOSport.mk’. Në garë për inkuadrim në Ligën e Dytë, janë edhe dy skuadrat shqiptare, Korabi nga Dibra dhe Vëllazërimi 1977 nga Kërçova. Kujtojmë, këta të fundit që më herët ishin shpallur

Super lajm për Shkëndijën e Haraçinës, stadiumi po bëhet realitet!

Një super lajm për ekipin e Shkëndijës së Haraçinës, skuadër kjo që së shpejti pritet të bëhet me stadium. Lajmin e madh e ka dhënë vetë Kryetari i Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi, i cili përmes profilit të tij në 'facebook' ka njoftuar se kanë përfunduar të gjitha përgatitjet, të gjitha

Faton Zylbehari organizon seminarin e FFM-së për PR dhe Marketing për klubet e Maqedonisë

Federata e Futbollit të Maqedonisë organizoi seminar dedikuar për personat përgjegjës për marrëdhënie me media në klubet nga Liga e Parë, e Dytë dhe Liga e Parë e Futbollit për femra. Në epokën dixhitale gjithnjë në zhvillim, roli i PR është vendimtar në formësimin e perceptimit publik për klubet e futbollit,

Riorganizim i fuqishëm i Vëllazërimit, synimi kryesor Liga e Dytë

Vëllazërimi i Kërçovës po riorganizohet fuqishëm për sezonin pranveror në Ligën e Tretë - Perëndim. Drejtuesit e rinj të kësaj skuadre me emër, që në të kaluarën kishte luajtur edhe në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, kanë bërë një punë të shkëlqyer gjatë kësaj merkatoje. Ata në rradhët

Punonte te Shkëndija dhe Renova, tashmë emërohet sekretar te Besa e Dobërdollit

Skuadra kampione e vjeshtës në Ligën e Dytë, Besa nga Dobërdolli, vazhdon me konsolidimin e ekipit në të gjitha nivelet. Pasi fillimisht konsoliduan dukshëm ekipin e parë, më pas edhe Akademinë e futbollit, duke sjellë në krye të saj njerëz profesionist, së fundmi ata kanë ndërhyrë edhe në organet udhëheqëse,

Zyrtare, Ardi Idrizi i bashkohet KF Arsimit

KF Arsimi , skuadër kjo që garon në Ligën e Dytë, së fundmi ka bërë një transferim nga Liga e Parë. Skuadra "verdhezi" nga Çegrani ka arritur marrëveshje me Ardi Idrizin, i cili së fundmi ishte pjesë e Struga Trim Lum, njofton "infOSport.mk". Bëhet fjalë për një futbollistë të talentuar që

Tetovari Rihan Zeqiri vazhdon karrierën në Kosovë

Mesfushori me tipare difenzive, Rihan Zeqiri, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë sërish në futbollin kosovar, aty gjatë 6 mujorit të parë të vitit 2023, luante me skuadrën prizrenase të A&N, njofton "infOSport.mk". Zeqiri, tashmë ka zgjedhur ti bashkohet skuadrës së KF Rahovecit 1931, skuadër kjo që garon në Ligën

Ekskluzive, Vahit Murati i bashkohet Bashkimit të Kumanovës!

Vahit Murati siç mëson ekskluzivisht "infOSport.mk", në pranverë do të luaj me fanellën e Bashkimit të Kumanovës. Bëhet fjalë për një futbollistë që luan në krahun e djathtë të sulmit, ndërsa i njëjti te skuadra kumanovare transferohet nga rradhët e KF Arsimit. 23-vjeçari nga Nerashti i Tetovës, karrierën e kishte nisur

Voska Sport ndeshjet miqësore i nis me stil, 5:0 mundin Karaormanin

Voska Sport ka regjistruar fitore të thellë 5:0 përballë Karaormanit fiqnj, në ndeshjen e parë të vitit 2024, njofton "infOSport.mk". Nikolla Sharkoski dhe Alen Jasharoski ishin futbollistët që kishin shënuar gjatë pjesës së parë, ndërsa në pjesën e dytë në listën e golashënuesve u regjistruan edhe Valentin Koçoski dhe Abdyhadi Jahja. Ky