Argjentinë, 5 lojtarë të rugby dënohen me burgim të përjetshëm

Gjykata Penale e Dolores dënoi lojtarët e rugby Maximo Thomsen, Enzo Comelli, Matias Benicelli, Ayrton Violaz, Blas Cinalli, Luciano, Lucas dhe Ciro Pertossi si fajtorë për vrasjen e Fernando Sosa më 18 janar 2020 përballë klubit të natës “Le Brique” në Villa Gesell, Argjentinë. Pesë nga të pandehurit morën burgim të

Skiatori shkupjan, Alban Elezi, shpallet kampion bote për të rinj, feston me shqiponjë

Skiatori shkupjan, Alban Elezi Cannaferina, i cili përfaqëson Francën, u shpall kampion bote për të rinj në disiplinën e Slalomit të madh (Super G), njofton “infOSport.mk”. Koha e përgjithshme pas dy zbritjeve ishte 1 minutë, 43 sekonda e 61 të qindtat për shqiptarin nga Maqedonia, i cili në të dyja provat

Distria Krasniqi siguron medalje për Kosovën në “Oran 2022”

Distria Krasniqi tashmë ka siguruar medalje nga Lojërat Mesdhetare "Oran 2022". Krasniqi gjendet në finale dhe ajo edhe nëse do të mposhtej do të merrte të argjendtën. Xhudistja kosovare ka fituar gjysmëfinalen me Ana Perez të Spanjës, duke u kualifikuar në finalen e kategorisë -52 kg. Distria Krasniqi ka nisur mbarë garimin

Lajm i mirë për spordashësit në Komunën e Çairit! Po rindërtohet palestra e njohur “Partizan” dhe plus një pishinë

Më në fund lajme të mira për gjithë sportdashësit në Komunën e Çairit, në të cilën sërish do të fillojë të gjallërojë palestra e njohur “Partizani”, por njëkohësisht në këtë komunë do të fillojë edhe ndërtimi i një pishine të re, e paralajmëruar shumë vite më parë, por që asnjëherë

Qyteti i Shkupit shpalli Thirrjen Publike për ndarjen e bursave për sportistët – nxënës të shkollave të mesme

Qyteti i Shkupit, shpalli Thirrje Publike përmes së cilës  mbështet zhvillimin dhe avancimin e sportit dhe bën ndarjen e bursave për sportistë – nxënës të shkollave të mesme, që janë banorë të qytetit të Shkupit dhe mësojnë në shkollat e mesme në territorin e kryeqytetit . “Me qëllim për të rritur

Shqipëria nikoqir i Botërorit të vitit 2023 në Peshëngritje për të rinj

Shqipëria e peshëngritjes ka marrë një lajm të madh. Me votim unanim, Tirana është përzgjedhur për të pritur Kampionatin Botëror për të rinj për vitin 2023. Kështu, talentet më premtuese të shtangës botërore do të zbarkojnë në Shqipëri për të matur forcat në këtë kompeticion të rëndësishëm moshash. Lajmin e ka bërë