KF Tirana konfirmon lajmin e “infosport.mk”, Besir Iseni vishet “bardheblu”

Tirana ka zyrtarizuar marrëveshjen me mbrojtësin Besir Iseni i cili në sezonin e fundit ishte pjesë e Struga Trim Lum. Shkupjani 22-vjeçar ka nisur menjëherë punën nën urdhrat e trajnerit Orges Shehi, ndërsa me kampionët e Shqipërisë ka firmosur një kontratë trevjeçare. Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi me

Rotacion te Shqipëria, ja si ndryshon lista kuqezi kundër Estonisë, 11 largime dhe 5 emra të ri

Kombëtarja e Shqipërisë rikthehet në stërvitje pas ndeshjes së Ligës së Kombeve ndaj Izraelit dhe po përgatitet për miqësoren e 13 qershorit me Estoninë. Skuadra do të zhvillojë një seancë stërvitore pasditen e sotme në kompleksin Tropikal në Durrës, ndërkohë që do të ketë ndryshime në listën e lojtarëve të gatshëm

Banderola e tifozëve “Kuqezi” në Air Albania çmendi mediat serbe!

Mediat serbe kanë reaguar menjëherë pas banderolës së tifozëve kuqezi që u shpalos mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Air Albania”, para sfidës mes Shqipërisë dhe Izraelit. Në banderolë shiheshin dy personazhe të serialit të famshëm “Simpsons”, që tregonin lajmin për Shqipërinë e madhe të bashkuar. “Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë” dhe një

Nuk mjafton vetëm Broja, Izraeli me përmbysje mund Shqipërinë midis Tiranës (VIDEO)

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar një disfatë të papritur në “Air Albania Stadium” nga Izraeli me rezultatin 1:2, njofton “infOSport.mk”. Përkundër avantazhit që kishin “kuqezinjtë” pas 45 minutave të para, pasoi një pjesë e dytë në të cilën edhe pse të përzgjedhurit e trajnerit Edi Reja luajtën më mirë në

Një Shqipëri shumë më kërkuese sonte ndaj Izraelit! Reja zbulon formacionin

Kombëtarja shqiptare luan sonte sfidën e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve kundër Izraelit. Takimi starton në orën 20:45 në “Air Albania Stadium”, aty ku “kuqezinjtë” pritet të kenë një përkrahje të madhe. Shqipëria në këtë ndeshje synon vetëm fitoren, ndërsa kjo ka shtyrë trajnerin Edi Reja që të aktivizojë

“Air Albania” e stërmbushur sonte kundër Izraelit!

Sonte Kombëtarja e Shqipërisë zhvillon ndeshjen ndaj Izraelit me fillim në ora 20:45 për ndeshjet e fazës s grupeve në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë kundër Islandës duke barazuar 1:1 edhe pse shënuam të parët. Në “Air Albania Stadium” pritet të jenë të pranishëm 15-16 mijë tifozë,

Tifoz nga Maqedonia dhe Kosova nisen drejt Tiranës në mbështetje të kombëtares së Shqipërisë!

Mbështetja nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut, nuk ka munguar asnjëherë për Kombëtaren shqiptare të futbollit, ndërsa ashtu do të jetë edhe sonte kundër Izraelit, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Për këtë grupimet të organizuara nga qytete të ndryshme të Maqedonisë dhe Kosovës janë nisur për

Shqipëri-Izrael, ja kush do ta ndajë drejtësinë në “Air Albania”

Kombëtarja shqiptare pas barazimit me Islandën, këtë të premte në ‘Air Albania’ përballet me Izraelin, në sfidën e dytë të Ligës së Kombeve. UEFA tashmë ka publikuar gjyqtarin që do ta ndajnë drejtësinë në duelin Shqipëri-Izrael. Do të jetë portugezi Tiago Martins që do të gjykojë sfidën e radhës të kuqezinjve. Ai do

Probleme për Edi Rejën në prag të sfidës me Izraelin, mungojnë dy sulmuesit kryesor!

Kombëtarja e Shqipërisë sezonin e ri në Ligën e Kombeve e nisi me një barazim 1:1 në transfertë kundër Islandës. Mirëpo kjo ndeshje tashmë i takon së kaluarës, ashtu që “kuqezinjtë” gjithë vëmendjen kanë kthyer nga ndeshja e radhës kundër Izraelit, që do të luhet më datë 10 qershor në

Ndodhi për herë të parë mbrëmë, ndeshja Islandë-Shqipëri theu një tabu

Ndeshja mes Islandës dhe Shqipërisë ka shënuar një risi në përballjet mes këtyre dy kombëtareve. Mbrëmë këto dy kombëtare zhvilluan takimin e tyre të 8-të, duke regjistruar njëherit edhe barazimin e parë. Deri tani, në 7 ndeshjet e mëparshme kishte qenë Islanda që kishte kryesuar me 4 fitore ndaj “kuqezinjëve” që