Ramadani e nis me Bojkun si titullarë, lë në bankinë portierin polak, Troshupa

Feronikeli është skuadra e dytë shqiptare që do të na përfaqësojë në ndeshjet eliminatore të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kosovare që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, me fillim në ora 20:45 do të zhvillojë përballjen e dytë ndaj skukadrës uellsiane të Nju Seints, ndaj së cilës në

Taulant Seferi bëhet me skuadër të re

Taulant Seferi në sezonin e ri futbollistik do të luaj te skuadra e Ksamaksit në elitën e futbollit zviceran, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kumanovar që mbronte edhe ngjyrat e Kombëtares shpresa të Shqipërisë te kjo skuadër do të luaj në formë huazimi nga rradhët e skuadrës kampione të Jang Bojs, drejtuesit e

Altin Lloga bëhet pjesë e Dukagjinit të Xhengis Rexhepit

Altin Lloga pasi nuk vazhdoi bashkëpunimin me Struga Trim Lum vendosi që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, te skuadra e Dukagjinit që udhëhiqet nga strategu tetovar, Xhengis Rexhepi, njofton “infOSport.mk”. Strugani 29-vjeçar kështu bëhet futbollisti i parë nga Maqedonia e Veriut që i bashkohet skuadrës nga Klina,

Becko Iseni dhe dy lojtar tjerë të Shkupit lëndohen, lëshojnë kampin në Turqi  

FC Shkupi vazhdon të qëndrojë në Bollu të Turqisë për fazën përgatitore, ndërsa një javë para ndeshjes së parë eliminatore në Liga Europa njofton një lajm të hidhur për tifozët  tyre, pasi tre futbollistë lëshojnë kampin stërvitor dhe rikthehen në Shkup për shkak të lëndimeve. Bëhet fjalë për Besar Isenin, që

Egzon Belica vazhdon bashkëpunimin me Partizanin

Egzon Belica do të vazhdojë të jetë pjesë e Partizanit, së paku deri në vitin 2021, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Belica ka qenë nga titullarët fiks të këtij sezonin dhe ka pasur një kontribut të jashtëzakonshëm në prapavijën e të “kuqve” nga Tirana, duke u shndërruar në një nga futbollistët më të

FC Shkupi nuk ndalet, Sabit Bilali emri i ri që firmos me “bardhekaltërit”

Ish futbollisti i Shkëndijës, Sabit Bilali, i cili së fundmi ishte pjesë e Makedonija GJ.P, prej sot edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. 21-vjeçari me skuadrën nga Çairi ka firmosur kontratë 1-vjeçare, me mundësi rinovimi edhe për një vit tjetër. Bilali sezonin e fundit me fanellën

Zekirja Ramadani: Në prag të finales, klubi i bashkuar si një familje e madhe

Feronikeli do të përballet me skuadrën, Santa Coloma, në kuadër të finales së mini-turneut, të preliminareve të Ligës së Kampionëve Europian në stadiumin “Fadil Vokrri”. Për këtë takim, për faqen zyrtare të klubit nga Drenasi ka folur edhe kryetrajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, i cili tha se në prag të këtyre

Mungon vetëm zyrtarizimi, Altin Lloga sheh me sy nga Superliga e Kosovës

Transferimi i Altin Llogës në Superligën e Kosovës është vetëm çështje ditësh. Siç mëson “infOSport.mk” futbollisti strugan është shumë pranë marrëveshjes me një ndër skuadrat nga elita e futbollit kosovar, që në këtë mënyrë dita ditës po bëhet një treg shumë i sigurtë për futbollistë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Ishte

Bojku i kënaqur me debutimin dhe fitoren me Feronikelin

Besmir Bojku ka debutuar me fitore me fanellën e Feronikelit. Strugani ishte titullarë në fitoren 1:0 të skuadrës nga Drenasi përballë Lincoln Red Imps FC, ndeshje kjo e vlefshme për gjysmëfinalet e raundit paraeliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Bojku si gjithnjë u tregua një luftëtarë i vërtetë në

Mol Vidi ofron 550 mijë euro për Jasir Asanin e Partizanit

Jasir Asani te Partizani po kalon momente shumë të mira. Shkupjani edicionin e fundit ndihmoi skuadrën nga kryeqendra shqiptare që të shpallej kampion pas plotë 16 viteve, ndërsa paraqitjet e tij nuk mbetën pa u vërejtur edhe nga menaxherë të huaj, që dëshirojnë të bindin 24-vjeçarin për të ndryshuar mjedis.