Ballkani sërish do luaj në grupet e Ligës së Konferencës, Struga dhe Partizani të pafat

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, për të dytin vit me rradhë do të luaj në grupet e Ligës së Konferencës, ndërsa dy skuadrat tjera shqiptare, Struga Trim Lum, kampione e Maqedonisë së Veriut dhe Partizani, kampion i Shqipërisë, nuk i’a arritën të kalojnë fazën “play-off”, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e Ballkanit, falë

Struga Trim Lum ka mbyllur aventurën më të suksesshme europiane (VIDEO)

Struga Trim Lum ka mbyllur aventurën europiane, teksa sot është mundur edhe në ndeshjen e kthimit nga skuadra përfaqësuese e Islandës, Breidablik. 1:0 doli të jetë rezultati përfundimtarë edhe në tokën islandeze, njëjtë sikurse edhe një javë më parë në Ohër, që nënkupton eliminim në fazën ‘play-off’ të Ligës së

Milevski flet në prag të ndeshjeve të shtatorit me Italinë dhe Maltën

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për dy ndeshjet kualifikuese të shtatorit, të vlefshme për Kampionatin Evropian të vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e parë përfaqësuesja e vendit do ta zhvillojë me datë 9 shtator kundër Italisë në arenën “Todor Proeski” nga ora

Shpëtim Duro: Kundërshtari ka epërsi, por janë edhe 90 minuta lojë

Trajneri i Struga Trim Lum, Shpëtim Duro ka marrë pjesë në Konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë në prag të takimit të nesërm kundër Breidablik, takim  ky i vlefshmë për fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Strategu i kampionëve të vendit ka folur për pritjet e skuadrës, mungesat si dhe

Dragi Kanatllarovski: Shpresoj se do të vazhdojmë me lojrat e mira dhe rezultatet pozitive

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 këtë vit në ndeshjen hapëse në kuadër eliminatoreve për kualifikim në KE të vitit 2025 do të luaj kundër kombëtares së Suedisë në transfertë. Ndeshja në program është me datë 8 shtator në Jençeping, me fillim në ora 18:00. Katër ditë më vonë në Qendrën Stërvitore “Petar

Bujar Hajdari edhe zyrtarisht pjesë e Voska Sport

Bujar Hajdari edhe zyrtarisht karrierën e tij do ta vazhdojë në futbollin vendor, duke nënshkruar me skuadrën e Voska Sport. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që dy javë më parë, ndërsa një lajm i tillë sot u konfirmua edhe nga drejtuesit e Voska Sport. Me sulmuesin koruplent nga Shkupi,

Ekspedita e Struga Trim Lum arriti në Islandë, gati për një histori të re

Ekspedita e Struga Trim Lum ka arritur në Islandë, aty ku të enjtën do të zhvillojë një ndër ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, atë të kthimit të fazës “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum do të përballet me ekipin e Breidablik, ndaj së

Kanatllarovski shpalli listën e futbollistëve të thirrur për ndeshjet me Suedinë dhe Holandën

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 në fillim të shtatorit do ti startojë eliminatoret për kualifikim në Europianin e vitit 2025-të, që do të mbahet në Sllovaki. Me këtë rast seleksionuesi i përfaqësueses së të rinjëve të Maqedonisë, Dragan Kanatllarovski ka shpallur listën e futbollistëve të thirrur për dy ndeshjet kualifikuese kundër Suedisë