Maqedonia U21 pa Arbi Voshën kundër Ukrainës

Përfaqësuesja shpresa e vendit mbrëmë vonë arriti në Stamboll, aty ku sot do të zhvillojë ndeshjen e fundit eliminatore kundër Ukrainës, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2023. Pasi mbrëmë ekspedita e të rinjëve të Maqedonisë në Turqi kishte arritur vonë, stërvitjen e parë të përzgjedhurit e Dragan Kanatllarovskit

Shpresat e Maqedonisë mundin Armeninë, shënon edhe Sefer Emini  

Shpresat e Maqedonisë kanë mundur Armeninë me shifrat 3:1 në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europipanit të vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e fundit si vendas për ekipin e Kanatllarovskit në kuadër të grupit “H” eliminator, të cilin do e mbyllim me ndeshjen në transfertë, më saktësisht në

Kanatllarovski për ndeshjet e qershorit fton plotë 8 shqiptarë te Maqedonia U21

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në fillim të qershorit do t'i zhvillojë dy ndeshjet e fundit eliminatore për Kampionatin Europian që do të mbahet në vitin 2023 në Rumani dhe Gjeorgji. Shpresat e vendit fillimisht me 2 qershor do të përballen me Armeninë në arenën “Todor Proeski”, ndërsa tre ditë më vonë

Florent Ramadani i Shkëndijës merr ftesë nga Kanatllarovski te Maqedonia U21

Florent Ramadani, një ndër mesfushorët më të talentuar në futbollin vendor, që aktualisht mbron ngjyrat e Shkëndijës, ka marrë ftesë nga ana e seleksionuesit Dragan Kanatllarovski për ndeshjet eliminatore të qershorit, njofton “infOSport.mk”. Ramadani deri më tani ka zhvilluar dy ndeshje me shpresat e vendit, edhe atë kundër Armenisë dhe Ukrainës,

Vijnë me gafat e vitit në LPFMV, dy portierët e rinj “shpërblehen” me ftesë nga Kanatllarovski te Maqedonia U21! (VIDEO)

Përveç ekipit të seniorëve, edhe ekipi U21 i Maqedonisë ka bërë grumbullimin e saj, në prag të ndeshjeve eliminatore për Europianin e vitit 2023 që do të mbahet në Rumani dhe Gjeorgji, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse Milevski që bëri sot publike listën e futbollistëve për ndeshjen me Italinë, një gjë të

Kanatllarovski publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet kualifikuese të marsit

Seleksionuesi i përfaqësueses shpresa të vendit, Dragan Kanatllarovski, ka bërë publike listën e futbollistëve, tek të cilët do të llogarisë për dy ndeshjet eliminatore të vlefshme për kualifikim në Europianin e vitit 2023 që do të mbahet në Rumani dhe Gjeorgji, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia U21 gjatë këtij muaji do të përballet

Reshat Ramadani flet në prag të ndeshjes me Kosovën

Një ndër futbollistët e ftuar nga ana e seleksionuesit të Maqedonisë U21, Dragan Kanatllarovski për dy ndeshjet miqësore kundër moshatarëve të Kosovës në Shkup, është edhe mbrojtësi i talentuar i Shkëndijës, Reshat Ramadani, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë  vetëm 18-vjeçar, i cili vitin 2021 do e mbajë mend për