ZYRTARE, Bllagoja Milevski zëvendëson Angellovskin te përfaqësuesja A e Maqedonisë

Këshilli drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë në mbledhjen e mbajtur sot në shtëpinë e futbollit, solli vendim që Bllagoja Milevski të zëvendësojë Igor Angellovskin në postin e seleksionuesit te përfaqësuesja A e Maqedonisë, përcjellë “infOSport.mk”. Milevski, i cili aktualisht udhëheq përfaqësuesen e shpresave të vendit tonë, detyrën e të

Maqedonia U21 do udhëtojë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 do të marrë pjesë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë, e ku do të marrin pjesë edhe përfaqësueset e Kazakistanit, Sllovakisë dhe Bullgarisë, njofton “infOSport.mk”. Këto ndeshje trajnerit Bllagoja Milevski do i shërbejnë si parapërgatitje për ndeshjet eliminatore për Europianin e vitit 2023, që

Emir Skenderi i Struga Trim Lum shënon në kontrolluesen e Maqedonisë U21 ndaj U19

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë e udhëhequr nga Bllagoja Milevski ka fituar testin e parë në duelin kundër përfaqësueses U19 të Maqedonisë, që udhëhiqet nga Shkumbin Arsllani. Që të dyja këto përfaqësuese po zhvillojnë kampin e përbashkët stërvitor në Ohër, ku kanë paraparë të zhvillojnë dy ndeshje kontrolluese, njofton “infOSport.mk”. Në kontrolluesen

Pandemia “Covid19”, numri një i futbollit Muhamed Sejdini nuk rrezikon asgjë, Maqedonia U21 drejt Izraelit me linjë çarter

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë me 12 nëntor do të zhvillojë ndeshjen e para fundit në kuadër të grupit 6 eliminatorë, e vlefshme për Europianin e vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i ekipit të Bllagoja Milevskit do të jetë Izraeli,ndeshje kjo që do të zhvillohet në Netanja. Drejt tokës izraelite shpresat

Maqedonia U21 e gatshme për ndeshjet e nëntorit, Milevski publikon listën e futbollistëve

Trajneri Bllagoja Milevski ka bërë publike listën e futbollistëve të përfaqësueses U21, në prag të ndeshjeve të nëntorit, të vlefshme për eliminatoret e Euro 2021, njofton “infOSport.mk”. Shpresat e vendit ndeshjen e parë do ta zhvillojnë me datë 12 nëntor kundër Izraelit në transfertë, ndërsa 5 ditë më vonë (17 nëntor)

Atanasov më i shpejtë se fërshëllima e arbitrit, shpëtoi Maqedoninë U21 nga disfata me Izraelin (VIDEO)

Shpresat e Maqedonisë së Veriut i kanë shpëtuar mrrekullisht disfatës nga Izraeli në kuadër të xhiros së tetë të grupit 6, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Falë një goli të shënuar në çastet e fundit të takimit, Maqedonia e Veriut barazoi 1:1 me Izraelin,

Shpresat fitojnë dhe ende te kualifikimi shpresojnë (VIDEO)

Shpresat e Maqedonisë në futboll kanë shënuar fitore 2:1 përballjë Ishujve Faroe në ndeshjen e  xhiros së 6-të të grupit 6 në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e ekipit përfaqësues të vendit e paralajmëroi Milan Ristovski në minutën e 16-të, ndërsa gjatë pjesës së dytë