Uzuni shënon sërish, me Granadan e tij shohin me sy ka La Liga (VIDEO)

Granada ka marrë një fitore të rëndësishme 3:1 në transfertën kundër Burgos FC në ndeshjen e vlefshme të javës së 30-të në La Liga 2, kategoria e dytë e futbollit spanjoll. Një fitore e vuajtur e ardhur me përmbysje që ka pasur për protagonistë edhe sulmuesin e kombëtares së Shqipërisë, Myrto

Napoli ka gati kontratën dhe pagën e re për Amir Rrahmanin!

Amir Rrahmani do ta nënshkruajë shumë shpejt kontratën e re me Napolin. Futbollisti kosovar po shfaq formë solide me klubin italian, drejtuesit e së cilës skuadër po planifikojnë ta shpërblejnë me një kontratë të re kapitenin e përfaqësueses së Kosovës. Sipas gazetarit sportiv italian Nicolo Schira, marrëveshja në mes të palëve është

Muriqi vazhdon shkëlqimin në La Liga, gol dhe asist në fitoren e Majorkas (VIDEO)

Skuadra e Majorkas, pjesë e së cilës është edhe reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Viljarrealit në kuadër të javës së 22-të në La Liga, duke u ngjitur kështu në pozitën e 8-të me 31 pikë. Majorka realizoi fitore 4:2, derisa Muriqi përveç golit të realizuar

Ish sulmuesi i Shkëndijës transferohet në Uzbekistan

Ish sulmuesi i Shkëndijës, Rubin Hebaj, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Teutës në Superligën shqiptare, karrierën e tij do ta vazhdojë në Uzbekistan te skuadra e Andijan. Lajmin e ka bërë të ditur vetë futbollisti përmes një “Insta-story”, në foton ku shfaqet me fanellën e skuadrës së

Uzuni i pandalshëm në Spanjë, mund i vetëm Tenerifen

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Myrto Uzuni vazdhdon të shkëlqejë në futbollin spanjoll, teksa sërish është rikthyer në protagonist te Granada, duke ndihmuar skuadrën e tij për të mundur Tenerifen me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Uzuni realizoi që të dy golat e këtij takimi, i vlefshëm për javën e 27-të në La

Rrahmani pjesë e formacionit të javës në “Serie A”

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, sipas “SofaScore” është zgjedhur në formacionin e javës 21-të në Serie A. Napoli fundjavën që lamë pas triumfoi 3:0 ndaj Specias, teksa Rrahmani ishte ndër më të mirët në fushën e lojës. Futbollisti kosovar u vlerësua me notën 7.8, ndërsa përveç tij nga rradhët e

“Sirena” turke për Etrit Berishën!

Gardiani shqiptarë, Etrit Berisha është prej muajsh me valixhe, duke pasur parasysh se nuk ka marrë asnjë minutë këtë sezon te Torino, duke kërkuar menjëherë largimin nga klubi për të vijuar karrierën diku tjetër. Interes për të ka patur nga Salernitana dhe disa ekipe të Serie B por pa patur një

Super Muriqi i shënon sërish Real Madridit (VIDEO)

Falë golit të sulmuesit shqiptarë, Vedat Muriqi, Majorka e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj gjigandëve të Real Madridit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi përfitoi nga një harkim në zonën “madrilène”, dhe me kokë shënoi në rrjetën e Lunin, i ndihmuar këtu edhe nga futbollisti i Realit, Naço Fernandez. https://twitter.com/GoalsZack/status/1622222850533822464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622222850533822464%7Ctwgr%5Eeaecbfdbd4882339106e0f748fb6ae3e9ffebe04%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Ftelevizioni-24.com%2F2023%2F02%2F05%2Fvideo-vedat-muriqi-fenomenal-i-shenon-supergol-realit%2F Për Muriqin

Ramadani asiston, Miovski shënon (VIDEO)

Anëtarëi i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani është kthyer në një titullar të padiskutueshëm këtë sezon te skuadra e Aberdin në elitën e futbollt skocez.  Mesfushori shqiptar është shndërruar në një lojtar shumë deçiziv te Aberdin, teksa javë pas jave është gjithmonë nga minuta e parë përpara mbrojtjes, një pozitë shumë

Njihuni me disa nga transferimet e futbollistëve shqiptarë që ndodhën në ditën e fundit të afatit kalimtarë!

Dita e fundit e afatit kalimtar të janarit ka qenë mjaftë aktive edhe për futbollistët shqiptarë, me disa transferime interesante që janë bërë në kampionatet evropiane. Plotë gjashtë futbollistë shqiptarë kanë ndërruar skuadra në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror, derisa transferimi më i madh nga shqiptarët sigurisht se ka