Loret Sadiku nuk mund të luajë për Suedinë, por vetëm për Shqipërinë

Loret Sadiku përfundimisht nuk do të mund të luajë me asnjë përfaqësuese tjetër në të ardhmen, përveç Shqipërisë. Mbrojtësi 27-vjeçar, pjesë e Kasimpasas në kampionatin turk, ka bërë të gjitha përpjekjet për t’u lejuar nga FIFA që të luajë me Suedinë, por përgjigja nga institucioni më i lartë i futbollit

Zvicra tenis me Islandën, tre gola shënojnë shqiptarët (VIDEO)

Zvicra ka shënuar fitore të thellë 6:0 ndaj Islandës në ndeshjen e parë të grupit “A” në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra zvicerane ishte superiore në këtë ndeshje, ndërsa fitoren e tyre e paralajmëroi Zuber në minutën e 13-të. Nuk vonoi shumë dhe Zakaria në minutën e 23-të

Hysaj: Unë jap 100% për kombin tim, njerzit flasin se nuk kanë çfarë bëjnë!

Shqipëria fitoi Izraelin me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve, duke e nisur kështu me këmbë të mbarë këtë kompeticion të rëndësishëm të UEFA-së, i cili është një rrugë shumë e mirë për të arritur në Kampionatin Europian 2020. Pas fitores me Izraelin, ka folur Elseid Hysaj,