E bukur, tifozët e Interit duartrokasin Luka Modriçin e Realit (VIDEO)

Luka Modriç përveç që është një futbollistë shumë i mirë në fushën e blertë dhe shumë i dashur në mesin e tifozëve të Realit të Madridit, i njëjti është shumë i dashur edhe nga tifozë kundërshtarë. Një gjë e tillë u vërtetua edhe sonte në “Xhuzepe Meaca”, kur kroati u duartrokit

Liverpulli mund Milanin një një super duel, PSZH-ja ndalet në Belgjikë (VIDEO)

Super përballja në “Enfilld Roud” midis Liverpullit dhe Milanit u mbyll me fitoren e vendasve 3:2, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë foli për italianët, që brenda dy minutave shënuan dy gola, duke shkuar në pushim me epërsinë 2:1. Rebiç në minutën e 42-të barazoi rezultatin, pas atij goli të Arnold

Trajneri i ekipit zvicerian komenton dëmtimin e Abrashit: Ai ka mish shqiptari, shërohet shumë më shpejt

Amir Abrashi pësoi një dëmtim serioz në përballjen e Shqipërisë kundër Hungarisë. Për këtë arsye futbollisti do të dilte nga fusha e blertë dhe pritet që të mos rikthehet për të paktën katër javë. Të paktën këtë e thotë e zakonshmja dhe gjuha mjekësore, por trajneri i “pitbullit tonë”, Giorgio Contini,

Shaqiri nuk mund të luaj në Ligën e Kampionëve, shkak vaksina!

Xherdan Shaqiri bëri një debutim fantastik me Lionin në Ligue 1, teksa dhuroi asist në golin e dytë përballë Strazburg, ndeshje në të cilën skuadra e tij shënoi fitore 3:1. Ish mesfushori i Liverpullit shihet si një nga pikat kryesore të klubit, megjithatë 29 vjeçari nuk do të mund të ndihmojë

Dortmundi mund Beshiktashin në Stamboll, fitore historike për Sherif Tiraspol (VIDEO)

Janë zhvilluar dy takimet e para të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, që startoi mbrëmë sezonin e ri 2021/2022, njofton “infOSport.mk”. Borusia e Dortmundit mundi Beshiktashin në Stamboll me shifrat 2:1. “Milionerët” ishin skuadër më e mirë në fushë, mirëpo fundi solli emocione shtesë tek tifozët vendas, kjo pasi Montero ngushtoi

Rekordi i frikshëm i Levandovskit, 17 fitore rradhazi dhe 22 gola në Ligën e Kampionëve

Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më produktiv në Europë. Bomberi polak, realizoi dopietë në sfidën e mbrëmshme ndaj Barcelonës, duke ndihmuar “bavarezët” në fitoren 3:0. Fitorja e mbrëmshme ishte e e17-ta me rradhë për Levandovskin në Ligën e Kampionëve, ku ka realizuar edhe 22 gola, duke u shndërruar në

Ndodhi edhe kjo, për herë të parë Barcelona pa asnjë goditje të saktë!

Barcelona u mund nga Bajerni i Munihut në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Ligën e Kampionëve. “Katalunasit” u mundën 3:0 në Kamp Nou nga skuadra kampione e Gjermanisë, që e dominoi ndeshjen në tërësi. Për më tepër, “katalunasit” nuk kanë pasur asnjë goditje të saktë gjatë gjithë ndeshjes.

Bajerni demolon Barcelonën, fitojnë edhe Çelzi dhe Juve (VIDEO)

Bajerni i Munihut edhe njëherë tjetër ka treguar forcën përballë Barcelonës, duke mundur këta të fundit midis “Kamp Nou” me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Levandovski sërish kishte fjalën kryesore, duke shënuar dy gola gjatës pjesës së dytë, derisa në të parën kishte shënuar edhe Tomas Myller. Një fitore identike 3:0 në transfertë

Junajtedit nuk i mjaftoi as Ronaldo, ndeshje e çmendur me 4 penalti në “Ramon Sançez Pizhuan” (VIDEO)

Sezoni i ri në Ligën e Kampioëve ka filluar me surpriza. Skuadra favorite e Mançester Junajted, që në rradhët e veta tashmë ka edhe yllin portugez Kristiano Ronaldo u mund në transfertën në Zvicër përballë modestëve të Jang Bojs, njofton “infOSport.mk”. Ronaldo ashtu sikurse në kampionat në fundjavë, bëri detyrën duke

UEFA ka caktuar stadiumet mikpritëse për 4 edicionet e ardhshme në Ligën e Kampionëve

UEFA ka zyrtarizuar stadiumet mikëpritëse për finalet e Ligës së Kampionëve për 4 edicionet e ardhshme. Një gjë e tillë u vendos ditën që po lëmë pas. Kështu finalja e viit 2022 do të zhvillohet në Shën Petersburg të Rusisë. Finalja e edicionit 2023, do të mbahet në Stamboll, ajo e vitit 2024