Pas dy fitoreve Prishtina e Ramadanit befasohet në shtëpi nga Ulpiana

Skuadra kampione në fuqi e Kosovës, Prishtina, nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1:1 në shtëpi përballë Ulipanës, njofton “infOSport.mk”. Kur mendohej se skuadra e Zekirja Ramadanit kapi ritmin me dy fitoret e njëpasnjëshme përballë Dukagjinit dhe Feronikelit, ata sot u befasuan nga skuadra modeste e Ulpianës, që avansoi

Vjen fitorja e parë, Dukagjini mund Dritën e Ardian Nuhiut

Nuk kishte ndodhur gjatë kohë që Nuhiu me Dritën e tij të pësojnë dy disfata të njëpasnjëshme në Superligën e Kosovës, shkruan “infOSport.mk”. Pas disfatës në derbin lokal ndaj Gjilanit në fundjavë, sot skuadra e Nuhiut u mund nga Dukagjini në transfertë me rezultatin 2:1. Kjo fitore e Dukagjinit fiton më

Të rinjtë Ze Shkëndijës të pafuqishëm përballë Hajdukut (VIDEO)

Shpresat e Shkëndijës që njëjtë sikurse ekipi i parë i “kuqezinjëve” nga Tetova, edicionin e kaluar u shpallën kampion të Maqedonisë, sot zhvilluan takimin e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e raundit të parë të besuarit e trajnerit Berat Imeri luajtën përballë gjigandëve kroat të

Luis Enrike shpalli listën, sërish nuk fton asnjë futbollistë të Realit!

Trajneri i kombëtares së Spanjës, Luis Enrike ka bërë publike listën e futbollistëve të grumbulluar për “Ligën e Kombeve”. Ashtu si në EURO 2020, Enrike nuk ka thirrur asnjë futbollistë të Real Madridit për ndeshjen gjysmëfinale me Italinë. Kjo ndeshje në program është me datë 6 tetor, ndërsa vetëm një ditë më

Bllagoja Milevski publikon listën, Erdal Rakip emër i ri, rikthehet Arijan Ademi

Seleksionuesi i përfaqësues A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski ka publikuar listën me futbollist që do ti llogaritë për ndeshjet eliminatore të muajit tetor në kuadër të Kampionatit Botëror 2022. Ekipi jonë më i mirë përfaqësues me 8 tetor do të përballet me Lihteshtajnin në transfertë, ndërsa me 11 tetor në arenën

Benzema vendos rekord në Ligën e Kampionëve

Real Madridi është befasur sonte nga Sherif Tiraspol në kuadër të Ligës së Kampionëve, duke pësuar disfatë 2:1. Golin e vetëm për “madrilenët” e realizoi Karim Benzema, i cili këtë sezon po luan në formë të madhe. Madje ai mbrëmë vendosi një rekord në Ligën e Kampionëve. Goli i shënuar sonte ndaj

PSZH-ja mund Sitin, shënon dhe Messi, Atl.Madridi përmbys Milanin fare në fund (VIDEO)

Paris Sen Zhermeni ka mundur 2:0 Mançester Sitin, duke i mbajtur leksion skuadrës së Pep Guardiolas. Gueye shënoi golin e parë për “parisienët”, tek të cilët më në fund u zhbllokua edhe Lionel Messi, i cili në minutën e 74-të shënoi golin debutues me fanellën e PSZH-së, njofton “infOSport.mk”. Milani u

Portieri Dimitrievski: Gjithë fokusi duhet të jetë drejt ndeshjes me Lihtenshtajnin

Në vigjilie të grumbullimit të përfaqësueses A të Maqedonisë për ndeshjet e muajit tetor kundër Lihtenshtajnit (8 tetor, Vaduz) dhe Gjermanisë (11 tetor, Shkup), portieri i ekipit përfaqësues, Stole Dimitrievski potencon se ndeshja jonë më e rëndësishme është ajo përballë Lihtenshajnit në terren mysafir. Gjermania, thotë Dimitrievski, është ndeshje shumë

Kanatllarovski zbuloi listën e shpresave për ndeshjet e tetorit

Seleksionuesi i përfaqësueses së shpresave të vendit në futboll, Dragan Kanatllarovski ka zbuluar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e tetorit, të vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia U21 me 7 tetor do të luajë ndaj Ishujve Faroe, ndërsa me 12 tetor do të