Shpallet zyrtarisht fajtori për vdekjen e argjentinasit Emiliano Sala

Edhe zyrtarisht është bërë i ditur emri për vdekjen e futbollistit argjentinas, Emiliano Sala. Ish-futbollisti i Nantes humbi jetën në një aksident ajror në Kanalin Anglez bashkë me pilotin 59-vjeçar, David Ibbotson. I akuzuari është David Henderson, i cili është organizatori i udhëtimit të 28-vjeçarit nga Franca drejt Uellsit, pasi kishte nënshkruar

Bajrami zyrtarizohet te Makedonija GJ.P.! Beson se shumë shpejtë do e kalojnë krizën

Makedonija GJ.P pas shkarkimit të Aleksandar Tanevski, shumë shpejtë ka vendosur për pasardhësin e tij. Drejtuesit e skuadrës nga Gjorçe Petrovi vlerësuan se për momentin njeriu i duhur që mund të udhëheq skuadrën e tyre, është Muharem Bajrami, i cili deri më tani luante rolin e ndihmës trajnerit të Tanevskit.

Muharrem Bajrami merr drejtimin e Makedonija GJ.P!?

Muharrem Bajrami shumë shpejtë pritet të marrë timonin e Makedonija GJ.P., te e cila skuadër luante rolin e ndihmës trajnerit të Aleksandar Tanevskit, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit ditë më parë u shkarkua nga drejtuesit e skuadrës, të cilët tashmë seriozisht po mendojnë që postin e kryetrajnerit të ja besojnë pikërisht

Barcelona te Ansu Fati gjen zëvendësuesin ideal të Messit, e thonë statistikat!

Largimi i Lionel Messit nga Barcelona, krijoi një boshllëk të madh te skuadra “katalunase”. Drejtuesit e skuadrës së njohur spanjolle në ndërkohë afruan sulmues të tjerë, por pa arritur të mbushin boshllëkun e lënë nga ylli argjentinas. Megjithatë rikthimi i Ansu Fati nga dëmtimi, i cili e mbajti 1 vit larg

Derbi sllovak zgjat vetëm 15 minuta, përleshje masive mes tifozërive që pushtojnë fushën (VIDEO)

Derbi ndeshja e së dielës në elitën e futbollit sllovak midis Spartak Trnavës dhe Slovan Bratislavës u ndërpre vetëm pas 15 minutave lojë, kjo pasi tifozëritë e të dyja skuadrave pushtuan fushën e blertë. Gjithçka nisi me hedhjen e flakadaneve mes të dyja tifozërive, për të vijuar më pas një përleshje

Vlera e kartonit të tetovarit Nedim Bajrami gjithnjë në rritje!

Futbollisti tetovar, Nedim Bajrami, padyshim se është një futbollistët kyç të ekipit të Empolit, të cilët shpesh herë kanë përfituar nga golat dhe asistet e tij. Pas suksesit vitin e shkuar duke fituar Serinë B, fantazisti shqiptar preku për herë të parë elitën e futbollit italian, ku ka treguar që në

Tifozët e Sauthempton çmenden pas Brojës, ja kërkesa e tyre ndaj drejtuesve të ekipit!

I mjaftuan disa minuta në sfidën ndaj Uest Ham, që Armando Broja të hynte në zemrat e tifozëve të Sauthempton, të cilët prej më shumë se një muaji kërkonin aktivizimin nga minuta e parë e sulmuesit shqiptar. Trajneri Hasenhuttl e quajti një rezervë e mirë, por presioni e detyroi ta aktivizojë