Ishte në bisedime me Shkëndijën, Jahmir Hyka përfundon te kampionët e Shqipërisë

Jahmir Hyka ju ka dhënë fund spekullimeve rreth të ardhmes së tij, duke firmosur me kampionët në fuqi të Shqipërisë, Teutën, njofton “infOSport.mk”. Ish reprezentuesi i Kombëtares shqiptare te skuadra durrsake erdhi si agjent i lirë nga rradhët e skuadrës kinezë të Guizhu, që militonte në ligën e dytë. Emri i Hykës

Pas Pepi Georgiev, edhe një tjetër maqedonas largohet nga Teuta!

Sërish lëvizje në dalje te Teuta. Pas sulmuesit Pepi Georgiev, është edhe portieri maqedonas, Bobi Celeski, që pritet të largohet nga rradhët e skuadrës durrsake, njofton “infOSport.mk”. Ka mbetur vetëm zyrtarizimi që Celeski t’iu bashkohet edhe lojtarëve tjerë të larguar, Adolf Selmanit, Sherif Kallakut dhe sulmuesit Pepi Gorgiev. 24-vjeçari Celeski skuadrës së

Sulmuesi maqedonas “divorcohet” me kampionët e Shqipërisë, ja cili do të jetë destinacioni i tij i rradhës!

Pepi Georgiev edhe përfundimisht është larguar nga skuadra kampione e Shqipërisë, Teuta, njofton “infOSport.mk”. 27-vjeçari me origjinë nga Gjevgjelia te Teuta erdhi me shumë bujë, mirëpo i njëjti nuk arriti që të bind drejtuesit e skuadrës durrsake, të cilët me siguri se prisnin më shumë gola nga ish sulmuesi i

Mësoni datën e ndeshjeve dhe kundërshtarët e Teutës dhe Laçit në Europë

Sukses i përgjysmuar për skuadrat e Superligës shqiptare në arenën ndërkombëtare. Nga gjithsej 4 skuadra pjesëmarrëse, vetëm dy prej tyre kanë vazhduar tutje garën, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për kampionët e Teutës dhe skuadrën e Laçit, që me trajnerin Shpëtim Duro shkroi historinë. Teuta kualifikimin për në turin e tretë eliminatorë, ku

Teuta mbushi arkat, ja sa ka fituar me kualilfkimin në turin e tretë të Ligës së Konferencës

Teuta vazhdon me arritjet historike këtë vit. Një vit më parë, skuadra durrsake triumfoi në kupë dhe Superkupë, ndërsa në sezonin 2020-2021, u kurorëzua me titullin kampion në Superligën shqiptare. Deri më tani, me këtë ecuri të artë në turin e tretë të Konferencë Ligës, skuadra durrsake vetëm nga shpërblimet e