Kristjan Asllani zgjedh numrin e fanellës te Interi

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani ka vendosur të mbajë fanellën me numër 13-të te Interi, numër ky që më parë mbahej nga Andrea Ranokia, i cili karrierën vendosi ta vazhdojë te skuadra e sapoinkuadruar në elitën e futbollit italian, Monca. Një gjë e tillë nuk është bërë zyrtare ende, por

Arrestohen katër shqiptarë, vodhën vilën e “Fenomenit” në Ibiza

Policia e Spanjës ka arrestuar gjashtë persona mes tyre edhe një femër në qytetin Denia të Alikantes në Malaga si autorë të dyshuar të vjedhjes së një sasie të konsiderueshme bizhuterish dhe parash nga shtëpia në Ibiza të ish-futbollistit të njohur brazilian dhe presidentit aktual të Real Vajadolidit, Luis Nazario

Juventusi ndahet me tre futbollistë me peshë!

Juventusi ka njoftuar zyrtarisht largimin e tre futbollistëve me peshë që ishin pjesë e “bardhezinjëve”.  Fjala është për Alvaro Morata, Paulo Dybala dhe Federiko Bernardeski, të cilët nuk do të jenë më pjesë të “Zonjës së Vjetër”. Marrëveshjet e Dybala dhe Bernardeski në Torino skadojnë sot, ndërsa Morata largohet në fund

Ish trajneri i Romës bëhet trajner i Zhegrovës te Lille

Ish-trajneri i Romës, Paulo Fonseka edhe zyrtarisht sezonin e ri do të drejtojë skuadrën e Lillë në Francë, pjesë e së cilës skuadër është edhe futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova. Kampionët e sezonit të kaluar nuk arritën dot që të shkëlqenin edhe edicionin e kaluar dhe u detyruan të

Besir Alili dhe Muhamed Feruki pjesëmarrës në Europianin U20

Dy mundësit e KM Liria nga Shkupi, Besir Alili dhe Muhamed Feruki, sot kanë udhëtuar dhe janë akomoduar në Romë të Italisë, ku prej nesër e deri të dielën do të marrin pjesë në Kampionatin Europian U20. Nën prirjen e trajnerit Sufijan Ismaili, kampioni i Europës për kadet vitin 2019-të, Besir

Konkurrencë braziliane për Gurin dhe Stojanovskin në sulmin e Shkëndijës!

Shkëndija e Tetovës pas rikthimit nga Sllovenia, tashmë po punon edhe rreth përforcimeve të fundit të skuadrës, që do i nevojiteshin skuadrës për garat europiane, gjithnjë nëse “kuqezinjtë” kalojnë pengesën e parë të quajtur Ararat Yerevan. Pas transferimeve të Bashkim Veliut, portierit Davor Taleski dhe sulmuesit Vlatko Stojanovski, emra këto të

Shkëndija përforcon mbrojtjen me një futbollistë çek!

Futbollisti 26-vjeçar nga Republika Çeke, JanVodra do të përforcojë repartin e mbrojtjes në krahun e majtë te Shkëndija, skuadër kjo që pas largimit të Gledi Micit, nuk arriti të gjejë një futbollistë adekuat për këtë pozitë, shkruan “infOSport.mk”. Vodra, përveç se luan në krahun e majtë të mbrojtjes, i njëjti mund