Kompletohet Juventusi, vetëm dy futbollistë jashtë kufijve

Juventus ka rikthyer gati të gjithë futbollistët në qytetin e Torinos, pasi disa prej tyre kishin dalur jashtë kufijve të Italisë për të kaluar karantinën. Dy janë futbollistët që ende nuk janë kthyer në Itali, Adrien Rabiot dhe Gonzalo Higuain. Stërvitjet e skuadrës fillojnë këtë javë, në qendrën e ‘Continassa’. Futbollistët po kryejnë

Dy gola të hershëm në “Olimpiko” i dhanë fitoren dhe titullin kampion dimri Juventusit në “Serie A”

Skuadra e Juventusit shënoi fitore 2:1 në transfertën në “Olimpiko” ndaj  Romës në ndeshjen e fundit të javës së 19-të në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Golat për “biankonerët” në këtë ndeshje i shënuan turku Merih Demiral (3’) dhe Kristiano Ronaldo (10') nga penaltia, ndërsa në të njëjtën mënyrë për Romën

E bujshme, Barcelona dhe Juve gati për një shkëmbim të madh

Barcelona dhe Juventusi thuhet se do të realizojnë një shkëmbim të madh gjatë afatit kalimtar të verës. Marrëdhënia pozitive midis krerëve të dy klubeve mund të shohë një marrëveshje interesante shkëmbimi. Sipas të përditshmes italiane "Calciomercato", shkëmbimi mes dy klubeve të mëdha do të përfshinte mesfushorin Ivan Rakitiç dhe anësorin Federiko Bernardeski. Asnjë

Juventusi për ‘shopping’ në Spanjë

Juventusi është hedhur në sulm për sulmuesin e Valencias, Rodrigo. Sipas të përditshmes spanjolle  “AS”, sulmuesi 28-vjeçar pëlqehet nga drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” teksa shihet si zëvendësues i Paolo Dybalas, i cili pritet të largohet në verë. Spanjolli me origjinë braziliane, është një ndër më të dalluarit te skuadra e

Juventusi fiton garën me Interin dhe Junajtedin për talentin italian të Breshës!

Merkato e dimrit po afrohet, ndërsa skadra kampione në fuqi e Italisë, Juventusi pret me padurim që të përforcojë skuadrën. Ata i kanë vënë syrin talentit të Breshës, Sando Tonali, për të cilin gjithashtu interesohen edhe Interi dhe Mançester Junajtedi. Për këtë arsye “bardhezinjtë” kanë vendosur të përshpejtojnë operacionin. Sipas “Tuttosport”, drejtori

Juventusi siguron përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi ka siguruar përforcimin e parë për verën e ardhshme. “Biankonerët” raportohet se kanë arritur akord për transferimin e sulmuesit të Lokomotiv Moskës, Aleksej Mirançuk. Rusi bëri një paraqitje të shkëlqyeshme ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve dhe verën e ardhshme është i gatshëm ti bashkohet “Zonjës së