Papu Gomez vazhdon karrierën në La Liga!

Papu Gomez gjatë kësaj merkatoje edhe përfundimisht pritet të largohet nga rradhët e Atalantas, kjo për shkak problemeve që pati me trajnerin e skuadrës, Gasperini. Sipas gazetarit të njohur italian, Di Marzio, argjentinasi tashmë ka gjetur skuadrën e tij, edhe atë jashtë Italisë, pavarësisht se emri i tij lidhej ngushtë me

UEFA lavdëron punën e Xhakës dhe Shaqirit te përfaqësuesja e Zvicrës

Sajti zyrtar i Shtëpisë Europiane të Futbollit (UEFA) ka prezantuar të hënën Përfaqësuesen e Zvicrës si një prej pjesëmarrëseve në “Euro 2020(1)” që mbahet këtë verë. Zvicra është në grupin A së bashku edhe me Turqinë, Italinë dhe Uellsin e Garet Bejll. Kjo do të jetë pjesëmarrja e pestë e ekipit kombëtar

Lampard ja sheh sherrin drejtoreshës Granovskaia!

Frank Lampard nuk është më trajner i Çelzit. Anglezi u shkarkua dje, derisa drejtuesit e skuadrës londineze kanë nisur menjëherë punën për gjetjen e trajnerit të ri, që do ti udhëheq në vazhdim të kampionatit. Çelzi me Lampard nuk po arrinte rezultatet e pritura, pavarësisht merkatos së zjarrtë që bënë “blutë”

Sërish probleme te Reali, njëri prej mbrojtësve rezulton pozitiv me “Covid19”

Mbrojtësi i Real Madridit, Naço Fernandez është infektuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga klubi “mbretëror” përmes një komunikate në faqen zyrtare. Naço ishte i ftuar për ndeshjen ndaj Alyanocas në Kupën e Mbretit, por pastaj u hoq nga lista sepse kishte kontakt me dikë që ishte pozitiv. Mbrojtësi nuk

Khalid edhe zyrtarisht vazhdon karrierën në Tunizi

Sulmuesi i deridjeshëm i Makedonija GJ.P, Basid Khalid, karrierën e tij edhe zyrtarisht ka vendosur ta vazhdojë në Tunizinë e largët te skuadra kampione e Esperance. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i ri i Khalidit, Esperance, në rrjetet sociale. Khalid është prezantuar me fanellën e skuadrës së re mbrëmjen e kaluar,

ZYRTARE, Ferhan Hasani bëhet i Partizanit

Ka marrë fund telenovela e quajtur Ferhan Hasani. Fantazisti tetovar karrierën e tij edhe përfundimisht do ta vazhdojë në Shqipëri, te një ndër skuadrat më të njohura shqiptare, Partizani, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë tashmë kanë konfirmuar edhe nga klubi i Partizanit përmes faqes zyrtare, ku dhe kanë dhënë detaje

Ilir Daja: Ferhan Hasani është i yni, por i duhet kohë!

Ferhan Hasani shumë shpejt pritet të promovohet me fanellën e Partizanit, ndërsa këtë më së miri e dëshmojnë edhe fjalët e fundit të trajnerit Ilir Daja, i cili i pyetur nga gazetarët pas ndeshjes me Teutën rreth futbollistit tetovar, tha se i njëjti mund të konsiderohet si lojtar i “Demave

Nuk mjafton goli i Jasir Asanit, Partizani kthehet me barazim nga transferta në Durrës (VIDEO)

Partizani nuk ka shfrytëzuar barazimin e djeshëm të Vllaznisë, për t’iu afruar edhe më shumë në renditje skuadrës shkodrane, kjo pasi “Demat e Kuq” sot në Durrës barazuan 1:1 përballë Teutës, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe ndeshja nisi mjaft mirë për Partizanin, për të cilën skuadër Jasir Asani shënoi që në minutën e