Interi interesohet për futbollistin nga Gostivari, dëshiron ta marrë falës!

“Tuttosport” ka raportuar se Interi ka hyrë në garë për shërbimet e mbrojtësit shqiptarë me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë, Shkodran Mustafi. Skuadra nga Serie A, Mustafin është duke e parë si një mundësi të mirë dhe të lirë për sezonin e ardhshëm, teksa mbrojtësit shqiptar nga vera do të mbetët

Gostivari dhe Vardar Forina me probleme financiare, futbollistët po ikin një nga një

Dy skuadrat nga Gostivari, KF Gostivari dhe Vardari i Forinës ndodhen në krizë të madhe financiare, ndërsa më së miri për këtë flasin edhe ikjet e futbollistëve nga këto dy skuadra, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër startit të mirë, ndryshimet e fundit në kryesi, por edhe në stafin e trajnerëve, sollën shumë

Reagon KF Vëllazërimi pas disfatës nga Gostivari! Ndeshja e sotme u uzurpua nga referët nga Shkupi

Vëllazërimi i Kërçovës gjatë ditës së sotme pësoi disfatë minimale 0:1 nga Gostivari. Kjo disfatë nuk ka kënaqur aspak drejtuesit e skuadrës nga Kërçova, të cilët pas përfundimit të ndeshjes dolën me një reagim përmes faqes së tyre zyrtare, njofton “infOSport.mk”. Sipas tyre derbi i sotëm shqiptarë u uzurpua nga referët

Gostivari fitues i derbit shqiptarë, Vardari “manita” ndaj Labunishtës, Veleshta nuk mposhtet, Drita nuk fiton sërish

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 7-të në Ligën e Dytë – Perëndim, javë kjo që dhuroi edhe derbin shqiptarë midis Vëllazërimit dhe Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Fitorja u takoi mysafirëve nga Gostivari, të cilët në këtë mënyrë vazhdojnë të mbajnë kreun e tabelës së klasifikimit. Gostivari shënoi fitore minimale 1:0 falë