Godet Gostivari, prezanton dy futbollistë të Renovës dhe një të Llapit!

Gostivari gjatë ditës së sotme ka prezantuar 3 super përforcime, që vijnë nga klube të elitës, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për dyshen e Renovës, Artan Veliu – Jasir Selmani, si dhe për futbollistin e talentuar tetovar të skuadrës kosovare të Llapit, Premtim Jakupi. Për këtë të fundit “infOSport.mk” kishte informuar që

Futbollisti i Llapit i bashkohet Gostivarit

Gostivari vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të stinorit pranveror në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Pas Lavdrim Skenderit, Sejdi Zendelit dhe Jeton Shahinit, së fundmi skuadra e Gostivarit ka huazuar për 6 muaj futbollistin e talentuar tetovar të Llapit, Premtim Jakupi. Jakupi pati shancet e tij të kufizuara

Skopje luan “tenis” me Kadinon, ish sulmuesi i Shkëndijës realizon “tripletë”, shënon edhe Lamallari

Skuadra e Skopjes, që stinorin vjeshtorë në Ligën e Dytë – Perëndim e mbylli në pozitën e parë me 7 pikë epërsi ndaj ndjekësve më të afërt, Veleshtës dhe Gostivarit, të mërkurën në një miqësore ka demoluar ekipin e Kadinos me shifrat 6:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje gjithë vëmendjen e

Gostivari vjen me goditjen e parë në merkato, bënë për vete një ish “gjipspunues”

Gostivari ka bërë goditjen e parë në merkato, teksa gjatë ditës së sotme kishte arritur marrëveshje me portierin Valon Neziri, i cili disa ditë më parë i kishte dhënë fund qëndrimit të tij te Renova, njofton “infOSport.mk”. Neziri pjesë e Renovës ishte për një vit e gjysmë, mirëpo duke mos arritur

Interi interesohet për futbollistin nga Gostivari, dëshiron ta marrë falës!

“Tuttosport” ka raportuar se Interi ka hyrë në garë për shërbimet e mbrojtësit shqiptarë me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë, Shkodran Mustafi. Skuadra nga Serie A, Mustafin është duke e parë si një mundësi të mirë dhe të lirë për sezonin e ardhshëm, teksa mbrojtësit shqiptar nga vera do të mbetët