Skandali i trukimeve në Superligën e Kosovës, prokuroria dhe policia nisin hetimet

Prokuroria dhe policia kanë nisur hetimet për skandalin e trukimeve në Superligën e Kosovës. Në mediat franceze u raportuan se të paktën katër ndeshje të futbollit të Kosovës dyshohet se janë trukuar dhe ato përfshinë ekipin Llapi si protagonist të kësaj situate. Si pasojë janë arrestuar 9 persona në Francë, përfshirë këtu

Ballkani dhe Llapi shënojnë fitore, Rahmani sërish deçiziv për kampionët

Janë mbyllur edhe dy takimet e fundit të javës së 21-të në Albi Mall Superligën e Kosovës, aty ku skuadra kampione në fuqi e Ballkanit sërish udhëheq e vetmuar renditjen tabelare, para Dritës së Gjilanit, njofton “infOSport.mk”. Ballkani i Ilir Dajës mundi në Mitrovicë skuadrën e Trepça ’89, edhe atë falë

Llapi transferon ish futbollistin e Rabotniçkit, Suad Sahiti

KF Llapi i Tahir Batatinës ka bërë një super goditje në merkato, duke angazhuar ish futbollistin e Rabotniçkit dhe njëherit përfaqësuees së Kosovës, Suad Sahitin. 28-vjeçari me skuadrën nga Podujeva ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë, ndërsa lajmin e kanë konfirmuar edhe nga klubi i KF Llapit në faqen

Protesta e veçantë e futbollistëve të Prishtinës dedikuar arbitrit Mentor Ajeti

Prishtina sot në kuadër të javës së 20-të në Superligën e Kosovës ishte mysafire e Ferizajit. Para fillimit të këtij takimi, kur skuadrat bëjnë edhe fotot e zakonshme në grup, futbollistët prishtinas me gjestin e tyre morrën gjithë vëmendjen e tifozëve, duke bërë një foto pak më ndryshe. Në shenjë proteste

Llapi e Ballkani e nisin stinorin pranveror me fitore, Gjilani i Ramadanit barazoi ndaj Ferizajit të përforcuar

Janë mbyllur tre ndeshjet e para të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës, me ç’rast edhe zyrtarisht prej sot startoi pjesa e dytë, në fund të së cilës do të mësojmë edhe emrin e skuadrës kampione, shkruan “infOSport.mk”. Pas plot 90-të minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan,

Konjaspor kërkon ish futbollistin e Shkëndijës së Tetovës!

Skuadra e Superligës së Turqisë, Konyaspor i ka vënë syrin një ndër futbollistëve më të mirë të Ballkanit, Meriton Korenica, raportojnë mediat në Turqi, përcjellë “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Shkëndijës shihet si zëvendësues i shqiptarit tjetër Zymer Bytyqi, që ditë më parë u transferua te gjigandët grek të Olimpijakos. Korenica shkëlqeu me

Talenti shkupjan, Talha Idrizi nënshkruan me kampionët e Kosovës, Ballkanin

Talenti shkupjan, Talha Idrizi, edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Kosovës, Ballkani, informon “infOSport.mk”. 18-vjeçari Idrizi, i cili luan si mesfushorë qendre, por edhe krahu (të dy krahët), me skuadrën nga Suhareka ka nënshkruar kontratë deri me 30 qershor të vitit 2024, duke bërë kështu një

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Ferizaj prezanton Filip Gligorov

Filip Gligorov për herë të parë në karrierën e tij do të luaj në elitën e futbollit kosovar. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka vendosur që ti thotë “PO” ofertës së Ferizajit, skuadër kjo që është treguar mjaft aktive në këtë merkato, duke angazhuar kryesisht futbollistë nga Maqedonia, raporton “infOSport.mk”. Kujtojmë

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Marko Jovanovski prezantohet te Ferizaji

Ish portieri i Shkëndijës, Marko Jovanovski, i cili së fundmi ishte pjesë e Akademia Pandev, karrierën e tij edhe zyrtarisht e ka vazhduar në elitën e futbollit kosovar, duke nënshkruar me ekipin e Ferizajit. Siç mëson “infOSport.mk”, Jovanovski me Ferizajin ka nënshkruar kontratë deri me datë 30 qershor të këtij viti,

Prishtina transferon amerikanin 21-vjeçar të Rahovecit!

Prishtina ka filluar të punoj për përforcime në afatin kalimtar të janarit, derisa ka bërë edhe goditjen e parë. Bëhet fjalë për sulmuesin e talentuar Jalen Miller Blesa, i cili në gjysmë sezonin e parë ka shkëlqyer me Rahovecin në Ligën e Parë të Kosovës. Sipas burimeve të Telegrafit, Prishtina ka kryer