Bellasica transferon ish sulmuesin e Vardarit dhe Rabotniçkit, Ivanovski

Bellasica brenda ditës ka bërë dy super përforcime. Kur kanë mbetur edhe pak orë deri në mbyllje të merkatos së verës në LPFM, skuadra nga Strumica ka prezantuar ish sulmuesin e reprezentacionit të Maqedonisë, Filip Ivanovski. 33-vjeçari së fundmi ishte pjesë e skuadrës finlandeze të Rops, ndërsa te Bellasica vjen si

FC Shkupi bënë për vete ish bashkëlojtarin e Bardhit te Ujpeshti

Skuadra e FC Shkupit ka bërë një goditje të madhe para përfundimit të merkatos së verës, teksa ka arritur të bëjë për vete ish bashjkëlojtarin e Enis Bardhit te Ujpeshti dhe njëkohësisht te përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë, Viktor Angellov, njofton “infOSport.mk”. Lajmin na e kofirmuan nga skuadra “bardhekaltër”, e cila në

Fjalët e para të Eros Grezdës si futbollist i Renxhersit (VIDEO)

Eros Grezda edhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës së njohur skoceze të Gllazgou Renxhers. Skuadra e Stiven Xherard ka pritur deri në ditën e fundit të merkatos për të firmosur zyrtarisht me mesfushorin e Kombëtares shqiptare. 23-vjeçari ka bërë një hap të madh në karrierë dhe pranoi se kjo do të

Luante bashkë me Paton dhe Ibrahimoviç, prej sot i bashkohet Tiranës!

Skuadra e Tiranës që këtë vit u rikthye në mesin e më të mirëve në futbollin shqitarë, gjatë ditës së sotme përmes faqes së saj zyrtare ka njoftuar edhe për një afrim tjetër në skuadër. Bëhet fjalë për sulmuesin 27-vjeçar, Nnamdi Oduamadi, i cili vjen nga rradhët e skuadrës së njohur

ZYRTARE, gjakovari Grezda prezantohet te Gllazgou Renxhersi

Futbollisti gjakovar, Eros Grezda, që njëkohësisht mbron edhe ngjyrat e Kombëtares shqiptare, prej sot edhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës gjigande skoceze të Gllazgou Renxhersit. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë faqja e zyrtare e 56-herë kampionëve të Skocisë. Grezda Renxhersit i bashkohet nga Osijeku i Kroacisë, ndërsa kjo lëvizje pa

Toshevski zëvendësuesi i Arian Ademit te Maqedonia

Edhe pse në konferencën për shtyp gjatë publikimit të listët me futbollist që do t’i llogarisë për startin e Ligës së Kombëve paralajmroi se nuk do të ketë emra të rinjë, megjithatë seleksionuesi Igor Angellovski ka bërë ftesë shtesë për futbollistin e Vardarit, Kristijan Toshevski. Kjo ftesë vjen pasi u