Goditje e rëndë për Barcelonën, Levandovski humb “El Clasicon” ndaj Realit

Disfata ndaj Almerias është shoqëruar me një lajm tjetër të hidhur. Robert Levandovski, njëherit golashënuesi më i mirë te Barcelona këtë edicion, ndeshjen kundër Almerias e mbylli me shqetësime muskulore, ndërsa informacionet e fundit, edhe pse jo ende zyrtare, thonë se sulmuesi polak do të humbas ndeshjen “El Clasico” ndaj

Muriqi vazhdon shkëlqimin në La Liga, gol dhe asist në fitoren e Majorkas (VIDEO)

Skuadra e Majorkas, pjesë e së cilës është edhe reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Viljarrealit në kuadër të javës së 22-të në La Liga, duke u ngjitur kështu në pozitën e 8-të me 31 pikë. Majorka realizoi fitore 4:2, derisa Muriqi përveç golit të realizuar

Barcelona me plane të qarta për në verë, mësoni 3 emrat e zgjedhur nga “katalunasit”!

Skuadra e Barcelonës ka një plan konkret për merkaton e verës. 3 janë emrat kryesorë ku do të fokusohet merkato e ekipit “katalunas”. Ata janë mesfushori belg Janik Karasko që luan me Atletiko Madridin, mesfushori maroken Sofian Amrabat që luan me Fiorentina si dhe sulmuesi brazilian Vitor Roke. Sipas “Mundo Deportivo”, që

Super Muriqi i shënon sërish Real Madridit (VIDEO)

Falë golit të sulmuesit shqiptarë, Vedat Muriqi, Majorka e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj gjigandëve të Real Madridit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi përfitoi nga një harkim në zonën “madrilène”, dhe me kokë shënoi në rrjetën e Lunin, i ndihmuar këtu edhe nga futbollisti i Realit, Naço Fernandez. https://twitter.com/GoalsZack/status/1622222850533822464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622222850533822464%7Ctwgr%5Eeaecbfdbd4882339106e0f748fb6ae3e9ffebe04%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Ftelevizioni-24.com%2F2023%2F02%2F05%2Fvideo-vedat-muriqi-fenomenal-i-shenon-supergol-realit%2F Për Muriqin

E bukur, Gatuso kërkon mesfushorin tetovar te Valencia!

Spanja po rikthehet në një destinacion të pëlqyer nga futbollistët shqiptarë, teksa informacionet e fundit nga atje flasin se Valencia po interesohet për shërbimet e mesfushorit tetovar të Empolit, Nedim Bajrami, përcjellë “infOSport.mk”. Gatuso është në kërkim të një mesfushori, ndërsa duke njohur personalisht Bajramin, që është krijuar si futbollistë pikërisht

Adnan Januzaj largohet nga Sevilja dhe përfundon në Belgjikë!

Adnan Januzaj mund t’i bashkohet Arbnor Mujës te Antverpeni në Belgjikë. Ish ylli i Mançester Junajtedit, ka kërkuar t’i ndërpritet kontrata me Seviljën, dhe i njëjti pritet të luaj në kampionatin belg. Krahas Antverpenit edhe Klub Bryzh ka shprehur interesim për futbollistin shqiptarë, i cili më herët ka bërë karrierë edhe

Vedat Muriqi kërkohet nga skuadra e njohur angleze!

Trajneri i Aston Villas, Unai Emery kërkon me ngulm sulmuesin shqiptarë nga Kosova, Vedat Muriqin, raportuan gjatë ditës së sotme mediat spanjolle, përcjellë “infOSport.mk”. Emery është dashuruar te Muriqi, pas paraqitjeve të këtij të fundit me fanellën e Majorkës në elitën e futbollit spanjoll, aty ku sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës

Muriqi gati për lëvizjen e karrierës!

Vedat Muriqi po kalon një sezon të shkëlqyer në Spanjë me Majorkën. Falë tij skuadra spanjolle tashmë gjendet në mesin e tabelës së renditjes në La Liga. Me 8 golat e shënuar, vetëm 5 më pak se kryesuesi i listës së golashënuesve, Levandovski, sulmuesi shqiptar ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve

Pas 11 vitesh, Simeone rrezikon shkarkimin te Atletiko Madridi, ja kush mund ta pasojë

Diego Simeone po kalon një nga momentet më të vështira si kryetrajner i Atletiko Madrid, ekip me të cilin ka një lidhje të veçantë, pasi ka luajtur e fituar si futbollist dhe si trajner. Argjentinasi në krye të skuadrës nga Madridi është që nga dhjetori i vitit 2011-të, ndërkohë që prej