Ankesa e Kosovës në FIFA, serbët kërcënojnë me vrasje familjen e ministrit Çeku

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Hajrulla Çeku, ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia, nga momenti që e thotë se e ka sensibilizuar opinionin botëror për veprimin shovinist të ekipit të tyre të futbollit në Botërorin Katari 2022. Përmes një postimi të para pak çasteve,

Ballistët e “djegin” Tetovën!!

Edhe përkundër barazimit të Shkëndijës gjatë ditës së sotme kundër Tikveshit, festa e “Ballistëve” nuk ka munguar, sidomos në orët e mbrëmjes, ndërsa e gjithë kjo lidhet me festën e tyre, 30-vjetorin e themelimit. Me këtë rast ata janë organizuar në mënyrën më të mirë të mundshme, duke filluar që gjatë

FC Shkupi përsërit suksesin e gjeneratës së artë të Beqirit, Memedit! Mund Pobedën 6:0 midis Prilepit

FC Shkupi ka gëzuar tej mase tifozët e saj, “Shvercerat”, duke i rikujtuar ata për një moment te gjenerata e artë e Argjend Beqirit, Nexhmedin Memedit, Refik Arifit, Zoran Miserdovskit, Nebi Mustafit, Zekirja Ramadanit, Jane Nikollovskit, Ollxhaj Bajramit, etj. Skuadra e Goce Sedlloskit sot në Prilep përsëriti rezultatin e para 22

Maroku shtang Belgjikën, lufta për dy vendet e para në grupin “F” bëhet shumë interesante (VIDEO)

Maroko ka bërë befasinë e rradhës në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, duke mundur Belgjikën e De Brujne me rezultatin 2:0 në kuadër të grupit “F”, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e Ualid Regragi zhvilluan një super ndeshje, duke u paraqitur mjaft mirë në repartin e mbrojtjes, ndërsa golat e Abdelhamid Sabiri

FC Shkupi demoloi Pobdën në Prilep, Shkëndija prish festën e “Ballistëve”, vetëm barazim me Tikveshin

FC Shkupi ka demoluar Pobedën midis Prilepit, duke shënuar fitore 6:0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Cairi shkëlqeu gjatë gjithë ndeshjes, duke shënuar nga 3 gola në secilën pjesë. Valid Hamidi shënoi dy gola në këtë takim, nga një në

Ndeshja midis Argjentinës dhe Meksikës hyri në historinë e Botëroreve!

Ndeshja midis Argjentinës dhe Meksikës në kuadër të grupit “C” në Botërorin “Qatar 2022” u zhvillua para 88 966 shikuesve, aq sa është edhe vetë kapaciteti i stadiumit “Lusail”. Bëhet kështu kjo ndeshja më e ndjekur jo vetëm që nga fillimi i Botërorit në Katar, por që nga finalja e vitit

Messi sonte theu edhe një rekord, gati edhe për një tjetër në këtë Botëror!

Lionel Messi është future në historinë e futbollit botëror, duke thyer edhe një rekord tjetër. Goli dhe asisti sonte në ndeshjen ndaj Meksikës, jo vetëm që e ndihmoi Argjentinën për të siguruar fitoren e parë në Botërorin “Qatar 2022”, por njëkohësisht i solli edhe një arritje tjetër personale. Me 35 vitet

Gjithsej të etiketuara

Messi barazohet me Maradonën dhe Ronaldon!

Lionel Messi shënoi sonte golin e parë ndaj Meksikës, duke paralajmëruar fitoren e Argjentinës 2:0 ndaj Meksikës në kuadër të grupit “C”, njofton “infOSport.mk”. Goli i sotëm për yllin argjentinas ishte i 6-ti me rradhë me fanellën e Argjentinës dhe i 8-ti në kuadër të Kampionateve Botërore. Në këtë mënyrë Messi barazohet

Struga Trim Lum fiton edhe në Kratovë, titulli kampion vjeshte shumë afër

Struga Trim Lum ka regjistruar fitoren e 10-të sezonale, duke vijuar ecurinë më pozitive në historikun e saj në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Parë, njofton “infOSport.mk”. Falë kësaj fitore, Struga Trim Lum vazhdon të kryesojë renditjen bindshëm, dhe me shumë gjasa do të shpallet kampione e vjeshtës, kur dihet

Argjentina rikthehet në lojë, mund dhe eliminon Meksikën nga “Qatar 2022”

Argjentina rikthehet tek fitorja, pas asaj disfate të papritur nga Arabia Saudite në ndeshjen e parë të grupit “C”, njofton “infOSport.mk”. Argjentina e Messit sonte në stadiumin “Lusail” para 88 966 shikuesve mundi Meksikën me rezultatin 2:0, duke rikthyer shanset reale për kualifikim në ndeshjet e 1/8 së finales. Golat e bukur