Brazil – Kroaci, çerekfinalja e rradhës në Botërorin “Qatar 2022”

Brazili është çerekfinalisti i tretë në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, pasi sonte në stadiumin 974 mundën Korenë e Jugut me shifrat 4:1, njofton “infOSport.mk”. Brazilianët thjeshtë vallëzuan sonte ndaj jugkoreanëve, derisa fitoren e siguruan që në 45 minutat e para, kur edhe i shënuan që të gjithë 4 golat. Me lojën

Pacolli: Nëse emri JASHARI shqetëson FIFA-n, gjobën ndaj Granit Xhakës do e paguaj unë

Futbollisti shqiptarë i përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka është nën hetim nga FIFA dhe rrezikon të dënohet për shkak se festoi fitoren ndaj Serbisë me bluzën e shokut të ekipit, kumanovarit Ardon Jashari. Por mbiemri Jashari në fanellën e ekipit që eleminoi Zvicrën nga Botërori, u pa si provokim nga serbët

Granit Xhaka me “mjeshtri” shmang dënimin nga FIFA, ja çfarë bën

Ylli shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka është vendosur t’i shmanget një dënimi të FIFA-s, pavarësisht se përfolët për një festë me prapavi politike. Kapiteni shqiptarë i Zvicrës festoi fitoren e stuhishme 3:2 të së premtes ndaj Serbisë, duke veshur fanellën me numrin 26 të bashkëlojtarit të tij nga Kumanova, Ardon Jashari. Pas

Messi vazhdon me rekordet e tij

Fitorja e Argjentinës ndaj Australisë (2:1) dhe kualifikimi në çerekfinale të Botërorit “Qatar 2022” u shoqërua me disa rekorde individuale të Lionel Messit. Në ndeshjen e tij të 1000-të në karrierë, ylli argjentinas arriti të shënojë për herë të parë nnë fazën e eliminimit në kuadër të Kampionateve Botërore, duke

Gazetari me standarde të dyfishta! Për “ekipa.mk” Vlahoviç është hero, e Xhaka provokator!

Gazetaria sportive në vendin tonë është në një nivel shumë të ulët. Duke pasur parasysh se mungojnë emisione sportive, debate sportive nëpër TV tona, mbulim jo adekuat i ngjarjeve sportive në vend, etj, ajo që vërejmë së fundmi është se gazetaria sportive në Maqedoni po përdor edhe standarde të dyfishta,

Zvicra mund Serbinë sërish, Shaqiri shënon sërish, Serbia kthehet në shtëpi (VIDEO)

Zvicra e shqiptarëve edhe njëherë tjetër eliminon Serbinë dhe dërgon në shtëpi që në fazën e grupeve në kuadër të Botëroreve, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kishin bërë edhe në Botërorin e Rusisë (2018), ndërsa bënë edhe sonte në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, aty ku do të vazhdojnë

Japonia me një gol të dyshimtë mundi Spanjën dhe vazhdoi tutje (VIDEO)

Japonia mundi edhe skuadrën e dytë favorite në grupin “E” të Kupës së Botës, “Qatar 2022”. Pasi mundën Gjermaninë 2:1 me përmbysje, të njëjtën gjë në të njëjtën mënyrë bënë edhe ndaj Spanjës, duke arritur rezultatin e njëjtë, shkruan “infOSport.mk”. Ekipi i Luis Enrikes, avansoi me golin e Alvaro Moratas që

Gjermania turpërohet sërish, për të dytën herë me rradhë eliminohet në fazën e grupeve

Në Botërorin e dytë me rradhë, Gjermania eliminohet që në fazën e grupeve, njofton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë u bë realitet sonte, pasi ekipi i Hansi Flik u rendit në pozitën e tretë në grupin “E”, pas Japonisë dhe Spanjës, pavarësisht fitores 4:2 që e arriti ndaj Kosta Rikës në

Shkupjani Agim Sopi prezantohet si trajner te skuadra suedeze

Trajneri shqiptar Agim Sopi sot është prezantuar te skuadra e Ariana FC, e cila nga sezoni i ri garues do të luaj në Divisionin 1-Jug të kampionatit të futbollit në Suedi. “Kemi kënaqësinë të prezantojmë Agim Sopin si trajnerin e ri të skuadrës së meshkujve të Arianës. Ai i bashkohet klubit

Behrami flet për ndeshjen e së premtës, Zvicër-Serbi

Valon Behrami ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Favoriti i Botërorit” në televizionin T7 të Kosovës. Behrami foli për shumëçka në lidhje me karrierën e tij si futbollit, ndërsa gjithashtu foli edhe për ndeshjen e së premtes që Zvicra do ta zhvillojë ndaj Serbisë në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”. Ai