Demir Imeri e mbylli me ekipin finlandez PS Kemi

Demir Imeri ka mbyllur aventurën e tij me ekipin e PS Kemi në kampionatin finlandez, te e cila skuadër u transferua 6 muaj më parë nga rradhët e skuadrës shqiptare të Kamza, njofton ‘infOSport.mk’. Ai tashmë është një futbollistë i lirë, ndërsa dëshira e tij është që të provojë veten sërish

Të dielën mbyll siparin stinori vjeshtor në LPFM, tërheq vëmendjen derbi lokal Renova-Shkëndija  

Të dielën në program janë ndeshjet e javës së 18-të dhe të fundit në kuadër të stinorit vjeshtorë, ku pavarësisht rezultateve, Shkëndija ka fituar epitetin e kampionit, epitet këtë të cilin skuadra tetovare do të tentojë ta sigurojë edhe në mbyllje të sezonit me 26 maj të vitit 2019-të, kur

Ibra më afër Milanit, mirëpo nuk mjafton vetëm ai, kuqezinjtë sytë nga Çelzi

Ashtu si po afrohet merkatoja e janarit, drejtuesit e Milanit aq më shumë po mendojnë për afrimet e reja në skuadër. Deri më tani, vetëm Lukas Paketa është një blerje e sigurtë, të cilën e konfirmoi dhe Gatuzo në konferencën për shtyp për gazetarë pas fitores 5:2 kundër Dudelanzh. Në sulm, Ibrahimoviç

IFFHS, Modriç shpallet më i miri në konkurrencë me Messin dhe Hazard, ja të gjitha çmimet

Në pritje të ‘Topit të Artë’, ku shihet si favoriti kryesor, Luka Modriç mori një tjetër çmim të rëndësishëm. Sipas Federatës Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave në futboll (IFFHS),  kroati është lojtari më i mirë për vitin 2018. Mesfushori i Realit të Madridit e fitoi këtë çmim duke lënë pas krahëve Lionel

Zyrtare: Superclasico luhet në ‘Bernabeu’!

Pas ditësh të tëra diskutimesh e dilemash, tashmë është zyrtare: Superclasico e Copa Libertadores, River Plejt-Boka Xhuniors do të luhet në Bernabeu! Data e zgjedhur është 9 dhjetor, ora 20.30. Një natë e madhe për futbollin, pas shtyrjes së ndeshjes finale në Buenos Aires, për shkak të sulmit ndaj autobusit me

FFM do të ndërtojë tribuna shtesë në stadiumin e Çairit

Super-lajm për tifozët e FC Shkupit, pasi më në fund ka marrë dritën jeshile projekti për realizimin e tribunave shtesë në stadiumin e Çairit. Federata e futbollit të Maqedonisë me mbështetje të UEFA-së dhe programit për zhvillim, zyrtarisht ka marrë leje për fillimin e aktiviteteve për rekonstruimin dhe ndërtimin e tribunave

De Biazi një arbëresh? Ja si përgjigjet ish-trajneri i Shqipërisë

Ish-tekniku i Kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ishte i ftuar në emisionin “Soiree” në Top Channel. Gjatë një bisede me gazetarin Marin Mema, ku teksa flitej për patriotizmin dhe atdhedashurinë, në Ditën e Pavarësisës, ky i fundit zbuloi një detaj mjaft interesant nga jeta e De Biazit. Marin Mema tregoi për

Katari favorit për të organizuar super përballjen, River Plejt-Boka Xhuniors

‘Khalifa International Stadium’ në kryeqendrën e Katarit - Doha, është favorit për të pritur ndeshjen e kthimit midis dy skuadrave gjigande argjentinase, River Plejt dhe Boka Xhuniors në kuadër të finales së madhe të Copa Libertadores, njofton ‘The Sun’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Sipas këtij burimi ndeshja do të zhvillohet me 9 dhjetor