Renova transferon mesfushorin e Ferizajit

Renova ka vazhduar me përforcimin e skuadrës në prag të sezonit të ri futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Emri më i ri në rradhët e “gjipspunuesve” është Armend Aliu, i cili te skuadra tetovare vjen nga rradhët e skuadrës kosovare të Ferizajit. Ndryshe bëhet fjalë për një mesfushorë, i cili në të kaluarën

Renova i nisi kontrollueset me manita

Renova ka shënuar fitore 5:1 në kontrolluesen e parë të zhvilluar gjatë ditës së sotme përballë Dritës në Bogovinë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e udhëhequr nga trajneri Bujar Islami shënoi fitore 5:1, duke konfirmuar se për momentin është dukshëm skuadër më e mirë se Drita, që sezonin e ri futbollistik do të

Fisnik Zuka megjithatë vazhdon bashkëpunimin me Renovën

Fisnik Zuka njëjtë sikurse Bashkim Veliu ka vendosur që të vazhdojë  bashkëpunimin me Renovën edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë drejtuesit e Renovës zgjodhën problemin e mbrojtësit të krahut të majtë, duke arritur për të bindur shkupjanin Zuka, i cili fillimisht nuk kishte arritur të gjejë gjuhë

Atë që “infOSport.mk” paralajmëroi dje, sot u bë realitet, Selmani dhe Sefo bëhen pjesë e Renovës

Renova gjatë ditës së sotme përveç portierit Valon Neziri, ka prezantuar edhe dy futbollistë, për të cilët “infOSport.mk” ju njoftoi që gjatë ditës së djeshme. Fjala është për sulmuesin Remzifaik Selmanin, i cili në këtë mënyrë rikthehet në folenë e vjetër, dhe talentin e FC Shkupit, Altin Sefo. LEXO GJITHASHTU: Renova nënshkruan

Renova përforcon portën

Renova gjatë ditë së sotme ka angazhuar portierin Valon Neziri, i cili së fundmi ishte pjesë e Vëllazërimit të Kërçovës, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë Neziri rikthehet te skuadra nga Xhepçishti pas 3 vite e gjysmë, kur janarin e vitit 2016-të i ishte bashkuar skuadrës kërçovare. 25-vjeçari Neziri gjatë karrierës së

Renova godet fuqishëm në merkato, nesër prezanton futbollistin e Shkëndijës

Renova vazhdon me përforcimin e skuadrës për sezonin e ri, ndërsa informacione të sigurta pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se “gjipspunuesit” gjatë ditës së nesërme do të prezantojnë ish sulmuesin e tyre, i cili së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës, Remzifaik Selmani. Sulmuesi tetovar kësisoj rikthehet në folenë e vjetër nga

ZYRTARE, Ilirid Ademi në sezonin e ri do të udhëheq sulmin e Renovës

Renova pasi ditë më parë emëroi për trajner Bujar Islamin, gjatë ditës së sotme ka bërë edhe përforcimin e parë në merkato. Siç mëson “infOSport.mk”, skuadra nga Xhepçishti ka firmosur kontratë një vjeçare me Ilirid Ademin, sulmuesin nga Gostivari, i cili së fundmi ishte pjesë e Makedonija GJ.P. Ai në kërkim të