Renova shumë pranë transferimit të ish sulmuesit të FC Shkupit

Renova tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për sezonin e ri, ndërkohë drejtuesit e kësaj skuadre po punojnë në përforcimin e rradhëve të tyre me futbollistë cilësorë, njofton ‘infOSport.mk’. Pas Ermedin Ademit, Bojan Miovskit dhe Burhan Mustafovit, informacionet tona flasin se skuadra nga Xhepçishti është shumë afër sigurimit të firmës së

Nuk i’a doli te Renova, i bashkohet Pobedës

Pas Fatjon Jusufit, Miran Maksutit dhe brazilianit Fernando Silva, futbollisti i rradhës që largohet nga Renova, është qendërmbrojtësi Aleksandar Ristevski, njofton ‘infOSport.mk’. Mbrojtësi 26-vjeçar i pakënaqur nga hapësirat e pakta që merrte te skuadra tetovare, vendosi ti thotë lamtumirë skuadrës ‘bardhekaltër’ nga Xhepçishti, pjesë e së cilës ishte nga korriku u

Miran Maksuti ndahet me Renovën

Miran Maksuti është ndarë me Renovën dhe tashmë është një futbollistë i lirë. Edhe pse kontrata e tij skadonte në qershor të këtij viti, me pëlqim të dyanshëm palët kishin ndërprerë kontratën, njofton ‘infOSport.mk’. Arsyeja e ndërprerjes është minutazhi i vogël që merrte Maksuti te skuadra tetovare. Ai këtë gjysëmsezoni u

Ekskluzive, Renova nënshkruan me ish mesfushorin e Teutës

Renova ka bërë edhe përforcimin e parë zyrtarë në prag të vitit të ri, duke përforcuar mesfushën me një futbollistë shumë cilësorë, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra nga Xhepçishti ka nënshkruar kontratë një vjeçare me mesfushorin e Pobedës, Burhan Mustafov, i cili paraprakisht për 6 muaj ishte pjesë e skuadrës së Teutës nga Durrësi. “Pasi drejtuesit

Kontratë e re për Florian Kadriun, Renova po mendon edhe për 2-3 përforcime

Florian Kadriu do të vazhdojë të jetë pjesë e Renovës edhe për 6 muaj të tjera, njofton ‘infOSport.mk’. Futbollisti i krahut në pjesën ofenzive shumë shpejt arriti gjuhë të përbashkët me drejtuesit e skuadrës tetovare, të cilët gjatë merkatos së janarit po mendojnë të përforcojnë skuadrën edhe me 2-3 futbollistë të ri. ‘Jemi duke punuar

Derbi shqiptarë mbyllet miqësisht në Ditën e Flamurit, ‘Shvercerat’ spektakël në tribuna (VIDEO)

Derbi shqiptarë i javës së 17-të në elitën e futbollit vendor midis FC Shkupit dhe Renovës u mbyll me barazimin 1:1, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra vendase kishte më shumë nga loja, sidomos në pjesën e dytë, kur edhe krijonte më shumë raste, mirëpo Bajrami, Angellov, Stojkoski dhe Serzhinjo, asesi nuk arrinin