Kush do ta fitojë skudeton në Itali? Trajnerët nuk kanë asnjë dilemë

Pas nëntë titujve rradhazi në Serie A, Juventus këtë vit me Andrea Pirlon synon titullin e dhjetë rradhazi. Sipas anketës së realizuar nga “ItalSportPress”, në të cilën kanë marrë pjesë 16 trajnerë të Serie A, titulli nuk do t’i takojë Juventusit. 11-trajnerë të Serie A besojnë se titullin këtë vit do ta

Lajm bombë nga Tetova, Shkëndija huazon sulmuesin e kombëtares së Shqipërisë!

Shkëndija vitin 2020 po e përcjellë si kryesuese në Ligën e Parë, por edhe me shumë qetësi kur janë në pyetje transferimet e futbollistëve të rinj. Jo zyrtarisht thuhet se Valon Ahmedi do të vazhdojë karrierën në Bjellorusi te skuadra kampione e Shakhtar Soligorsk, derisa interes nga jashtë ka edhe

Shihni se si u përjetua goli i Demir Imerit në Shkodër (VIDEO)

Të mërkurën në Superligën shqiptare në program ishte klasikja Tirana-Vllaznia, ndeshje kjo që u zhvillua në “Selman Stërmasi” dhe që u mbyll me barazimin 1:1. Ishte pikërisht futbollisti kërçovarë, Demir Imeri që shënoi golin e barazimit për skuadrën shkodrane, që pjesën e parë të sezonit e mbylli në pozitën e parë

Vllaznia mbylli vitin 2020 në vendin e parë, por i largohet një nga sulmuesit!

Vllaznia ka pasur një ecuri fantastike në pjesën e parë të sezonit dhe planet për merkaton e janarit, mund të kenë ndryshuar rrënjësisht. Nëse shumëkush në fillim mund ta mendonte skuadrën shkodrane, pretendente për mesin e artë, tanimë, puna po bëhet për objektiva edhe më madhorë. Edhe merkatoja e tillë pritet.

I’a dëmtuan veshkat, Klasniç fiton gjyqin prej 4 mln eurove ndaj Verder Bremen

Ivan Klasniç i’a ka dalë të fitoj gjyqin me ish skuadrën e tij, Verder Bremen. Drejtësia i ka dhënë të drejtë ish-futbollistit, i cili kishte paditur klubin gjerman të Verder Bremen për dëmtim të veshkave prej mjekimeve që kishte marrë gjatë kohës që luajti me skuadrën e njohur nga Bundesliga,

Stiv Brus “godet” arbitrin anësor (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ndodhi sonte në ndeshjen e zhvilluar në “Sent Xhejms Park”, aty ku mejdanin ndanë vendasit e Njukasëll Junajtedit dhe kampionët e Liverpullit,njofton “infOSport.mk”. Në qendër të vëmendjes doli të jetë trajneri i vendasve, Stiv Brus, i cili përderisa reagoi pas një rasti të humbur të futbollistit të

Liverpulli barazon ndaj Njukasëll Junajted, buzëqeshin “Djajtë e Kuq” (VIDEO)

Liverpulli ka regjistruar barazimin e dytë me rradhë. Këtë herë skuadra e Jurgen Klop nuk arriti të mund Njukasëll Junajtedin, pasi ndeshja në “Sent Xhejms Park” u mbyll me barazim pa gola, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Liverpullit krijuan shumë raste shënimi para portës vendase, sidomos në pjesën e dytë, mirëpo portieri