Flasin shifrat, Qatip Osmani trajneri më i mirë i Superiores shqiptare!

Strategu tetovar, Qatip Osmani po kalon sezonin e tij të parë në Superligën shqiptare, teksa i njëjti po kalon çdo pritshmëri. Trajneri i afruar në momentet kritike të Vllaznisë këtë sezon, ia ka dalë të bëjë kthesë 360 gradë të situatës te skuadra shkodrane. Nëse me Migen Memellin në krye luftonin

Xhelil Asani i “hakmerret” Vllaznisë dhe Osmanit duke u bërë protagonist në fitoren e Erzenit

Xhelil Asani, doli të jetë protagonistë në fitoren e Erzenit 2:1 ndaj ish skuadrës së tij, Vllaznisë së Shkodrës në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, njofton "infOSport.mk". Futbollisti i "padëshiruar" në Shkodër, shënoi golin e parë të takimit të sotëm të zhvilluar në Rrogozhinë. Kërçovari në këtë mënyrë sikur

Ja kush e bindi presidentin e Vllaznisë për të marrë Qatip Osmanin

Skuadra e njohur shqiptare e Vllaznisë nga Shkodra, me 30 tetor në postin e trajnerit zyrtarizoi strategun tetovar, Qatip Osmani. Dhe si duket shkodranët kanë bërë goditjen e duhur në pankinë me largimin e Migen Memellit, pasi një gjë të tillë dëshmojnë edhe rezultatet që kjo skuadër i ka arritur

Vllaznia e Qatip Osmanit nuk ndalet, regjistrojnë edhe fitoren e 5-të me rradhë

Vllaznia me Qatip Osmanin në krye është krejtësisht një skuadër tjetër. Strategu tetovar ka arritur që të krijoj një atmosferë fituese në skuadër, një skuadër që po frymon shumë më ndryshe, e ku si rezultat tashmë ata ndodhen në pozitën e tretë në renditje, shkruan "infOSport.mk". Në ndeshjen e javës së

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Xhelil Asani largohet nga Vllaznia

Me angazhimin e brazilianit Andrey Yago da Silva Mesquita, drejtuesit e Vllaznisë edhe përfundimisht kanë ndërprerë bashkëpunimin me futbollistin nga Kërçova, Xhelil Asani. Lajmi është konfirmuar tashmë edhe zyrtarisht nga drejtuesit e skuadrës shkodrane përmes faqes së tyre zyrtare në facebook, ku ndër të tjerash, shkruajnë: "𝐊𝐅 𝐕𝐥𝐥𝐚𝐳𝐧𝐢𝐚 𝐛ë𝐧 𝐭ë 𝐝𝐢𝐭𝐮𝐫

E bujshme, nga Vllaznia e Shkodrës transferohet te gjigandët e Galatasarajit!

Ylli i futbollit shqiptarë në konkurrencë të femrave, Megi Doçi, karrierën e saj ka vendosur ta vazhdojë në Turqi, duke nënshkruar me ekipin gjigand të Galatasarajit, përcjellë "infOSport.mk". Pas shumë viteve dominimi absolut në futbollin e femrave në Shqipëri me skuadrën e Vllaznisë së Shkodrës, Doçi në këtë mënyrë bën hapin

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Yago i Makedonija GJ.P i bashkohet Vllaznisë së Qatip Osmanit

E paralajmëruam pak orë më parë, ndërsa tashmë konfirmimi vjen edhe nga vetë klubi i Vllaznisë. Braziliani Andrey Yago da Silva Mesquita edhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës shkodrane, që udhëhiqet nga strategu tetovar, Qatip Osmani. Braziliani i Makedonija GJ.P, Yago i bashkohet Vllaznisë! 26-vjeçari Yago me skuadrën e Superligës shqiptare ka

E bujshme, Shkodran Mustafi i bashkohet Vllaznisë së Shkodrës!!

Ditët e fundit po flitet shumë në lidhje me afrimin e Shkodran Mustafit te Vllaznia e Qatip Osmanit, teksa për ta “ngacmuar” edhe më shumë këtë lajm ka shërbyer edhe vizita e të atit, njëkohësisht menaxherit të tij Kujtim Mustafi, ditën e dielë në stadiumin “Loro Boriçi” duke e parë