Goli i Manajt ndaj Bjellorusisë bën jehonë në rrjetet sociale, e shpërndan edhe UEFA (VIDEO)

Rej Manaj ishte një ndër autorët e golave për Shqipërinë në ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve kundër Bjellorusisë, në të cilën ndeshje “kuqezinjtë” shënuan fitore 3:2. Manaj shënoi golin e tretë për kombëtaren shqiptare, një gol ky që ka tërhequr vëmendjen edhe të një prej faqeve të UEFA në

Mundën kampionët në fuqi, Adili, Imeri me shokë marrin premion e premtuar nga drejtuesit e Vllaznisë

Dhjetë milionë lekë të vjetra, apo 8128 euro janë shpërndarë nga presidenca e Vllaznisë për fitoren e skuadrës së tyre në klasiken me Tiranën. Edhe pse sponsori Xhaferi fillimisht kishte deklaruar se do të shpërndante 6 milionë lekë premio (4877 euro),  në fund është vendosur që të shpërndahen plotë 8128 euro. Skuadra

Klasikja shqiptare i takoi Vllaznisë së Adilit dhe Imerit (VIDEO)

Vllaznia e Shkodrës ka shënuar fitore 3:2 në klasiken shqiptare ndaj Tiranës, duke vazhduar serinë e ndeshjeve pa gabime në edicionin e ri futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e tretë sezonale dhe e pesta në përgjithësi për skuadrën shkodrane në sezonin e ri, përfshirë këtu edhe dy fitoret tenistike

Trajneri i Kukësit në gjendje të rënduar, Gjici i kërkon të shtrohet në spital

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega, prej rreth dy javësh është i izoluar në shtëpinë e tij në Tiranë pasi ka rezultuar pozitiv me “COVID-19”. Ai ka munguar nën drejtimin e skuadrës në ndeshjen e Kupës së Shqipërisë ndaj Besës dhe sot për javën e tretë të kampionatit kundër Teutës. Për herë

Përveç trajnerit Gega edhe 3 raste tjera pozitive me “Covid 19” te Kukësi

Përveç trajnerit Skender Gega, i cili tashmë disa ditë ndodhet në vetëizolim, pozitiv me “Covid 19” te skuadra e Kukësit në Superligën shqiptare kanë rezultuar edhe 3 anëtarë të tjerë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për dy futbollistët Godberg Barry Cooper e Mehdi Hetemaj, si dhe për   zëdhënësin e klubit, Erjon Allaraj. Prej

Kukësi i Agim Ibraimit në bojkot, shkak pagat! Drejtori Nexhipi takim me futbollistët

Kukësi nuk po kalon aspak momente të mira në këtë fillim sezoni në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse skuadra nga Verilindja e Shqipërisë u fut me ambicie shumë të mëdha, kjo skuadër në dy xhirot e para pësoi dy disfata, madje duke mos arritur të shënojë. Ndërkohë gjatë ditës së

Tirana gjen trajnerin e ri, i beson postin një ish futbollisti

Nevil Dede është emëruar trajner i ri i Tiranës. Lajmi konfirmohet nga klubi “bardheblu” nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare. Ashtu siç u raportua gjerësisht në dy ditët e fundit, ish-futbollisti i 25-herë kampionëve të Shqipërisë rikthehet për herë të tretë në stolin e ekipit nga kryeqendra shqiptare. Dede në postin

Adili: Ja pse rinovova me Vllazninë

Mevlan Adili, mbrojtësi i afruar te Vllaznia janarin e këtij viti, shumë shpejt u shndërrua në një nga futbollistët kryesorë të skuadrës shkodrane. Shkupjani duke folur dje para mediave lidhur me sfidën e kupës kundër Elbasanit, ka folur edhe për rinovimin me Vllazninë. “Arsyeja ishte e thjeshtë, pasi Vllaznia është një klub

Tirana shkarkon trajnerin Egbo

Skuadra kampione e Shqipërisë, Tirana ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me Emanuel Egbo, me të cilin edicionin e kaluar pas shumë vitesh riktheu titullin e kampionit në kryeqytet, njofton “infOSport.mk”. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga klubi i Tiranës përmes faqes së tyre zyrtare në “facebook”, e ku si arsye

Ish trajneri i Shkëndijës debuton me fitore në Superligën shqiptare

Ish trajneri i Shkëndijës, Tomas Brdariç ka debutuar me fitore në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Kroati me pasaportë gjermane që këtë verë morri drejtimin e skuadrës shkodrane të Vllaznisë, sot në ndeshjen e parë të sezonit të ri 2020/2021 në kampionatin elitarë shqiptarë mundi Apoloninë me rezultatin 2:0. Që të dy