ZYRTARE, Juve kryen punën me njërin prej 3 futbollistëve që duhej rinovuar

Huan Kuadrado edhe zyrtarisht ka vazhduar kontratën me kampionët në fuqi të Italisë, Juventusin. Një gjë e tillë ishte pritur, pasi tashmë disa ditë me rradhë palët ishin në bisedime, ndërsa vetëm në orët e mbrëmjes ka ardhur edhe zyrtarizimi nga ana e drejtuesve të “Zonjës së Vjetër”. Kolumbiani me Juventusin

Punë e kryer, Juve bind 3 futbollistët e saj, mbetet vetëm firma

Rinovimi i kontratës me mesfushorin Huan Kuadrado është vetëm çështje kohe. Një gjë të tillë raportojnë mediat italiane, sipas të cilave kolumbiani me Juventusin tashmë do të firmos deri në vitin 2022, ndërsa paga e tij vjetore do të jetë 4 milion euro. Drejtuesit e skuadrës “bardhezi” janë të kënaqur me

Lajmi i bujshëm nga Spanja: Juve gati të shesë Ronaldon për dy super yje

Kristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventusi në verë. Sulmuesi portugez ka shfaqur shpesh pakënaqësi këtë sezon, ndërkohë që nëse nuk arrin të fitojë me “bardhezinjtë” Ligën e Kampionëve, ai me shumë gjasa do ta mbyllë aventurën e tij në Torino. Ky lajm vjen nga Spanja dhe bëhet më interesant kur

Ibrahimoviç gjithnjë e më afër Milanit! Di Marzio zbulon detajet e para

Milani ka filluar të punojë seriozisht për rikthimin e Zlatan Ibrahimoviç në “San Siro”. Pas lamtumirës nga LA Galaksi në futbollin amerikan, sulmuesi po vlerëson mundësitë e reja, me “rossonerët” që janë të gatshëm t’i ofrojnë një vend në ekipin e tyre. “Gianlucadimarzio” raporton se sot është është mbajtur takimi i

Igli Tare e dëshiron Muriqin te Lacio!

Ashtu siç po afrohet janari, ashtu po shtohen zërat për afatin kalimtar të këtij muaji, e ku nuk ka se si të mungojë emri i sulmueist më në formë shqiptarë, Vedat Muriqit. Sipas asaj që raportojnë mediat në Turqi, është Lacio skuadra që po interesohet për shërbimet e sulmuesit të përfaqësueses

Bombë në Milano! Interi i rrëmben yllin e madh Milanit…

Një lajm i bujshëm na vjen nga Milano. Sipas asaj që raporton së fundmi “Calciomercato.it”, drejtuesit e Interit do të kenë një takim me Mino Raiolan, ku bëhet fjalë për të diskutuar mbi shërbimet e portierit milanez, Xhanluixhi Donaruma. Befasi shumë e madhe, por Marotta po mendon seriozisht për diçka të

Statistika të jashtëzakonshme të Rrahmanit, lë mbrapa edhe Romanjolin e Milanit!

Amir Rrahmani po kalon momente shumë të mira të karrierës së tij. Mbrojtësi kosovar verën që lamë pas nga Dinamo Zagrebi u transferua në “Serie A” te skuadra e Veronës, aty ku për shpejtë kohë u shndërrua në një lider në mbrojtje, së bashku edhe me Marash Kumbullën, shqiptarin tjetër

Lacio e dashuruar pas futbollistëve shqiptarë, ja kë dëshiron të transferojë!

Lacio vazhdon të mahnitet nga produkti shqiptar. Klubi i madh nga Roma njihet për strategjinë që bazohet te lojtarët e rinj dhe duket se “ngjyrat” kuqezi kanë nisur ta verbojnë së tepërmi. Një gjë të tillë e konfirmon mediumi italian “La LazioSiamoNoi.it”, me drejtorin sportiv, Igli Tare që kërkon edhe futbollistë

Guardiola gati ti rrëmbejë Sensin Interit! 

Stefano Sensi është duke bërë shumë mirë me Interin në këtë fillim sezoni. Mesfushori i transferuar nga Sassuolo gjatë merkatos së verës, edhe atë në formë huazimi, ka qenë një nga pikat kyçe në formacionin e trajnerit Antonio Konte, aq sa mungesa e tij për shkak dëmtimi në disa ndeshje,

Dy titullarë të Juventusit në dyshim për ndeshjen me Atalantën

Grumbullimi me kombëtaret ka sjellë lajme jo fort të mira për trajnerin e Juventusit, Mauricio Sarri , pasi i njëjti rrezikon të përballet me Atalantën fundjavën e ardhshme me dy mungesa të rëndësishme në skuadër, si ajo e mesfushorit boshnjak, Miralem Pjaniç dhe mbrojtësit brazilian Aleks Sandro. Analizat për mesfushorin boshnjak