“TOP 10” stadiumet më të mbushura në Europë

Futbolli luhet për tifozët. Këta të fundit me të drejtë konsiderohen si “lojtari i 12-të” për një skuadër, në këtë sport. Dihet se çfarë shtyse përbën ky faktor shumë i rëndësishëm për lojtarët në fushë, sidomos në aspektin e karikimit. Në botë njihen tifozëritë më të zjarrta, janë evidentuar edhe ato

Suso frikëson Milanin: Nuk do ta refuzoja Realin e Madridit

Një ndër protagonistët më të mëdhenj të ekipit aktual të Milanit, është padyshim Suso. Paraqitjet e mira të futbollistit spanjoll kanë rënë n sy të klubeve më të mëdhenj në Europë dhe klauzola e ulët që ka 24-vjeçari e bën të jetë një ndër lojtarët më të kërkuar në merkato. Interesim ka

Lajm jo i mirë për Milanin, Bonaventura duhet të operohet

Xhek Bonaventura duhet të operohet për të zgjidhur problemin që ka me gjurin e majtë. E vetmja zgjidhje ka mbetur ndërhyrja kirurgjikale, një vendim i marrë në konsensus të plotë mes shoqërisë dhe futbollistit. Operacioni i paraparë fatkeqësisht mesfushorin italian do të lë jashtë fushave të blerta nga 4 deri 5

Juventusi po planifikon rikthimin e çmendur, nuk është Pogba!

Juventusi sezonin e ri në Serie A e ka nisur në mënyrën më të mirë. ‘Bardhezinjtë’ në 12 javë kanë regjistruar 11 fitore dhe vetëm 1 barazim, duke i prirë bindshëm tabelës së klasifikimit. Megjithatë edhe përkundër këtij fakti nga klubi torinez nuk ndalen dhe dëshirojnë që të përforcojnë skuadrën

Juventusi po planifikon rikthimin e çmendur, nuk është Pogba!

Juventusi sezonin e ri në Serie A e ka nisur në mënyrën më të mirë. ‘Bardhezinjtë’ në 12 javë kanë regjistruar 11 fitore dhe vetëm 1 barazim, duke i prirë bindshëm tabelës së klasifikimit. Megjithatë edhe përkundër këtij fakti nga klubi torinez nuk ndalen dhe dëshirojnë që të përforcojnë skuadrën

Ronaldo pushon në hotel që kushton 14 mijë euro nata!!

Ylli Juventus-it është kapur nga paparacët në Londër, me bashkëshorten Georgina Rodriguez dhe djalin Cristiano Junior. CR7 po shijon pushimin nga kombëtaret në një hotel që kushton 14.000 euro në natë, ndërsa parkingu kushton 80 euro/ora. Ronaldo ka mbërritur në orët e para të mëngjesit në Bulgari Hotel në Knightsbridge.