Përveç humbjes nga Bolonja, Interi humb edhe një prej titullarëve

Përveç disfatës ndaj Bolonjës, Interi ka pësuar edhe një goditje tjetër pas përfundimit të këtij takimi të zhvilluar në “Xhuzepe Meaca”. Mesfushori Nikolo Barela ka pësuar tërheqje muskulore në kofshën e djathtë të këmbës dhe nuk dihet për sa kohë do të mungojë. Lajmi u konfirmua edhe nga klubi “zikaltër”. Pas këtij dëmtimi,

Interi favorit për nënshkrimin e Vertogen

Interi është favorit për nënshkrimin e mbrojtësit të Totenhamit, Jan Vertongen. Marrëveshja e belgut me Totenhamin përfundon gjatë verës, ndërsa pikërisht kjo ka bërë që shumë skuadra të njohura europiane të vihen pas tij. Sipas “Gazzetta dello Sport”, skuadra “zikaltër” është në avantazh para skuadrave të tjera për nënshkrkimin e Vertongen,