Behrami flet për ndeshjen e së premtës, Zvicër-Serbi

Valon Behrami ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Favoriti i Botërorit” në televizionin T7 të Kosovës. Behrami foli për shumëçka në lidhje me karrierën e tij si futbollit, ndërsa gjithashtu foli edhe për ndeshjen e së premtes që Zvicra do ta zhvillojë ndaj Serbisë në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”. Ai

Bunjaku: Short pozitiv, shpresoj të kemi një verë të gjatë europiane

Pas shortit të hedhur në Nion të Zvicrës, e ku skuadra jonë kampione, FC Shkupi mësoi emrin e kundërshtarit, për “infOSport.mk” ka folur drejtori sportiv i “bardhebluve” nga Çairi, Omer Bunjaku. Ky i fundit është i kënaqur me shortin, në të cilin goglat vendosën përballë tyre skuadrën kampione të Gjibraltarit, Lincoln

Talenti 16-vjeçar nga Haraçina në prova te skuadra e njohur italiane e Serie A!

Talenti shqiptarë, Adrian Zendeli aktualisht ndodhet në prova te skuadra e njohur italiane e Xhenoas. Zendeli është një futbollist vetëm 16-vjeçar, i cili aktualisht jeton në Suedi me familjen e tij, që ka origjinë nga Maqedonia, më saktësisht nga Haraçina e Shkupit, shkruan “infOSport.mk”. Talentin e tij të madh Adriani e

Intervista e fundvitit е njeriut numër 1 të Struga Trim Lum, Mendi Qyra

Intervista e fundvitit me njeriun numër 1 të Struga Trim Lum, MENDI QYRA, njeriun i cili i dha frymë qytetit të bukur të Strugës, duke bërë që përmes klubit të tij futbollistik ky qytet të njihet edhe si qytet i sportit, qytet i futbollit, një ndër sporteve më të dashura

Intervitsë me Omer Bunjakun, drejtori i “bardheblulve” flet për sezonin vjeshtor, largimet dhe përforcimet eventuale

FC Shkupi stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e parë me 42 pikë, 7 më shumë se Akademia Pandevi i vendit të dytë. Këto të dhëna bëjnë që në Çair të Shkupit të rikthehet buzëqeshja, kjo pasi klubi i tyre i zemrës pas shumë vitesh mund të rikthejë titullin dhe

Ironia e fatit, dikur “mbretëreshë” e futbollit tek femrat, sot pastruese!

Ish-futbollistja legjendare dhe ish-kapitenja e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Braimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF Shqiponjat nga Hasanbegu, e cila nga viti 2002-2008 me klubin e famshëm të femrave gjashtë herë luajti në Ligën e kampionëve europian, duke fituar mbi 10 kupa

“CNNIndonesia”: Fatmirja, futbollistja muslimane nga Kosova me të cilën Gjermania në vitin 2017 fitoi Kupën e Botës

Përveç Mesut Ozilit, Gjermania ka pasur edhe mesfushoren emigrante të fesë muslimane, Fatmire Alushi, e cila ndihmoi Kombëtaren gjermane të femrave ta fitojë Kupën e Botës në vitin 2007. Fatmire Alushi është edhe gruaja e ish-futbollistit të mirënjohur, i cili ka dhjetë paraqitje me Përfaqësuesen e Kosovës, Enis Alushit, shkruan “CNNIndonesia”. Kur

Kozniku zbulon se si kishin udhëtuar me avion ushtarak dhe si e kishin mposhtur Zvezdën midis Beogardit

Legjenda e futbollit shqiptarw, Ardian Kozniku ka rrëfyer për herë të parë finalen e fundit të kupës së Ish Jugosllavisë mes Hajduk Split dhe Cërvena Zvezdws,  e zhvilluar me 8 maj tw vitit 1991 në stadiumin APJ në Beograd. Ai kujton se ajo ishte finalja e fundit e kupës, e cila

LPFM, analizë e Reshat Ibrahimit për “infOSport.mk”: 8 pikët diferencë të mjaftueshme që Shkëndija të shpallet kampion

Në fund të vitit kalendarik 2017, “infosport.mk” ka marrë opinionin edhe të gazetarëve, si njerëzit që e prekin çdo ditë problematikën, suksesin apo ecurinë e futbollit. Një ndër njohësit më të mirë të futbollit vendor, Reshat Ibrahimi, ndryshe gazetar i “Lajm”, ka analizuar pikët më të rëndësishme të kampionatit elitarë në