EKSKLUZIVE, Besar Iseni vishet sërish “bardhekaltër”, do luaj bashkë me Fatih Ismailin!

Besar Iseni rikthehet në futbollin vendor pas aventurave që pati në Shqipëri me skuadrën e Egnatias dhe në Kosovë me skuadrën e Ferizajit. Megjithatë siç mëson ekskluzivisht “infOSport.mk”, këtë herë shkupjani nuk do të luaj në vendlindjen e tij, pasi ka zgjedhur të luaj me Voska Sport, aty ku sërish

Vangjo Zguro: Erdha te Struga pasi është ekipi më i mirë në Maqedoni  

Vangjo Zguro është emri më i ri në rradhët e Struga Trim Lum. Bëhet fjalë për një futbollistë që luan në krahun e majtë të mbrojtjes, ndërsa te skuadra kampione e vendit  vjen si agjent i lirë, pasi edicionin e fundit luante me FK Bylisin në Superligën shqiptare. “Ky transferim erdhi

Ish futbollisti i Shkëndijës dhe FC Shkupit vazhdon karrierën në Kazakistan!

Ish futbollisti i Shkëndijës dhe FC Shkupit, por edhe i Horizont Turnovës në futbollin tonë vendor, Shqiprim Taipi, nuk ka kohë për të humbur. Mesfushori, që e mbylli sezonin me Kukësin ka gjetur skuadrën e re ku do të vazhdojë karrierën. Sipas “Super Sport” 26-vjeçari do të vazhdojë karrierën në Kazakistan te

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Mustafa sezonin e ri do të mbrojë portën e Voska Sport

Burhan Mustafa është prezantuar sot me fanellën e Voska Sport, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë për një vit, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar gati 10 ditë më parë, ndërsa sot u konfirmua edhe nga ana e drejtuesve të

E bujshme, ish futbollisti i FC Shkupit prezantohet te Vasko de Gama

Ish futbollisti i FC Shkupit, Serxhinjo Antonio de Luiz, i cili së fundmi luante në kampionatin turk me skuadrën e Giresunspor, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në vendlindje, duke nënshkruar me një ndër skuadrat më të njohura atje, Vasko de Gama, njofton “infOSport.mk”. Serxhinjo pjesë e skuadrës nga Çairi

Shkëndija gati të paguajë 100 mijë euro për një fantazist brazilian!

Shkëndija është në bisedime të avansuara me brazilianin e Egnatias, Jackson. Ky i fundit aktualisht është pjesë e skuadrës së Egnatias, drejtuesit e së cilës skuadër për shitjen e kartonit të tij kërkojnë plotë 100 mijë euro. Sipas “SuperSport” drejtuesit e Shkëndijës janë të gatshëm për të paguar këtë dëmshpërblim, vetëm

Voska Sport startoi me përgatitjet për Ligën e Parë

Voska Sport edhe zyrtarisht ka nisur me përgatitjet për sezonin 2023/24, në të cilin ekipi shqiptarë nga Ohri për herë të parë në histori do të garojë në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Kështu edhe zyrtarisht përfundoi pushimi për djelmoshat “bardheblu” nga Ohri të cilët sot

Përballje kampionësh, Partizani mund Struga Trim Lumin në Pogradec

Struga Trim Lum ka pësuar disfatë minimale 1:0 në ndeshjen ndaj kampionëve të Shqipërisë, Partizanit, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje të fortë dhe të ashpër, Struga Trim Lum pësoi gol vetëm në pjesën e dytë, kur të dy trajnerët provuan futbollistë edhe nga bankina. Rastet më të mira për gol skuadra strugane

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Bujar Hajdari prezantohet te Vllaznia

Bujar Hajdari edhe zyrtarisht edicionin e ri do të luaj në Superligën shqiptare, duke veshur fanellën e një ndër skuadrave më të vjetra të Shqipërisë, Vllaznisë së Shkodrës. “infOSport.mk” një transferim të tillë kishte paralajmëruar që dy ditë më parë, ndërsa sot në ditën e dytë të festës së madhe