Useini-Emini, dy “tezakët” që do “luftojnë” në derbin e Anamoravës

Drita dhe Gjilani kanë qenë pa dyshim dy skuadrat më aktive në këtë fillim merkatoje në Superligën e Kosovës, shkruan “infOSport.mk”. Drejtuesit e të dyja skuadrave kanë angazhuar futbollistë shumë cilësorë, përfshirë këtu edhe dy futbollistët tetovarë, Muhamed Useini dhe Izair Emini. Ky i fundit pranoi ofertën e Dritës, që e

Emini te Drita bëhet një ndër futbollistët më të paguar në Kosovë!

Përpos që është njëri ndër transferimet më të bujshme të ardhur në afatin kalimtar të verës, Izair Emini është gjithashtu njëri ndër transferimet më të shtrenjta në futbollin kosovar. Siç raporton “Gazetasheshi.com”, Emini te Drita do të përfitojë plotë 50 mijë euro në sezon (10 mijë euro më pak se te

Shtyhet prezantimi i Eminit, Drita prezanton talentin e Ferizajit, Islami (VIDEO)

Ish-kampionët e Kosovës në futboll, Drita e Gjilanit, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, ka vazhduar me prezantimin e futbollistëve të rinj. Klubi “bardhekaltër” nga Gjilani ka prezantuar futbollistin e ri Drilon Islami, një futbollist shumë premtues, i cili vjen nga rradhët e Ferizajit. Ndryshe gjatë ditës së sotme te Drita

Emini i Shkëndijës gjatë ditës së sotme pritet të prezantohet te Drita!

Izair Emini gjatë ditës së sotme pritet të prezantohet te Drita e Gjilanit, njofton “infOSport.mk”. Pasi i përfundoi kontrata me Shkëndijën dhe të njëjtën nuk e vazhdoi, në adresë të Eminit arritën shumë oferta, si nga futbolli kosovar, gjithashtu edhe nga ai shqiptarë, mirëpo si duket drejtuesit e Dritës ishin

Izair Emini vazhdon karrierën në futbollin kosovar!?

Pasi gjatë ditës së sotme përmes profilit të tij zyrtarë në “facebook” konfirmoi ndarjen me Shkëndijën, Izair Emini, shumë shpejtë ka gjetur edhe skuadrën e tij të re. Siç mëson “infOSport.mk” destinacion i rradhës i mesfushorit me tipare sulmuese nga Tetova do të jetë  Superliga e Kosovës dhe skuadra e

Shiriti i kapitenit me fat për Eminin, realizon “hat-trik” ndaj Bellasicës (VIDEO)

Izair Emini të hënën në ndeshjen ndaj Bellasicës ka shkruar histori, duke arritur që të shënojë “hat-trikun” e parë duke mbajtur shiritin e kapitenit me fanellën e Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Si duket shiriti i kapitenit i solli fat IZO-s, për të cilin ishte ky “hat-triku” i dytë në karrierë me fanellën

Pas trofeve me Shkëndijën, Emini merr trofeun më të rëndësishëm në jetë

Pas dy trofeve me Shkëndijën edicionin e kaluar, kur fitoi titullin kampion dhe Kupën e Maqedonisë, Izair Emini gjatë ditës së sotme ka fituar edhe një trofe tjetër, kësaj rradhe jashtë fushave të futbollit, njofton “infOSport.mk”. Ky trofe, ardhja e djalit në jetë, ndryshe fëmiut të dytë, me siguri se është

Reagimi i Osmanit pas rastit të humbur të Eminit (VIDEO)

Shkëndija tashmë po feston, mirëpo gjatë gjithë ndeshjes “kuqezinjtë” ishin në ankth, pasi një gjë të tillë bëri edhe rezultati 0:0. Kjo bëri që sonte Qatip Osmani të mos ulet fare në bankinë, duke qëndruar për gjatë gjithë ndeshjes i ngritur në këmbë dhe duke ndarë vazhdimisht këshilla për futbollistët e

Sherif Tiraspol i’a ka frikën Eminit? (VIDEO)

Sot Shkëndija në Tiraspol me fillim në ora 19:00 do të zhvillojë takimin e dytë të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër skuadrës së Sherif, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare në këtë ndeshje futet me një epërsi minimale 1:0, të krijuar nga ajo përballje e para një javëve në