Miqësore, Shkëndija mundi bindshëm Dritën e Gjilanit, sërish në element vëllezërit Ramadani (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës ka zhvilluar edhe takimin e katërt në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri, që do ta nis me garat në Ligën e Konferencës. Të besuarit e trajnerit Jeton Beqiri për kundërshtarë në ndeshjen e sotme që u zhvillua në Tetovë, e kishin Dritën e Gjilanit, aty

Struga Trim Lum mundi edhe KF Tiranën

Struga Trim Lum ka regjistruar fitore minimale 1:0 në takimin e sotëm kontrollues ndaj shumë herë kampionëve të Shqipërisë, KF Tiranës. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Strugë, prodhoi futboll luftarak dhe të shpejtë, pavarësisht se të dyja skuadrat ndodhen ende në fazën rikuperuese. Edhe në këtë ndeshje trajneri

Arbitër bjellorus për Shkëndijën në ndeshjen ndaj FC Noah në Armeni!

UEFA ka caktuar arbitrat për ndeshjen e parë të Shkëndijën në Ligën e Konferencës kundër FC Noah, njofton “infOSport.mk”. Do të jetë një katërshe e arbitrëve bjellorus që do vendosë drejtësi në ndeshjen e parë që do të zhvillohet në tokën armene, me kryesorin Viktor Shimusik. Ky i fundit është pa eksperiencë

Merr fund telenovela Adetunxhi, nigeriani i bashkohet Ballkanit të Ilir Dajës

Ka marrë fund telenovela Adetunxhi, me sulmuesin nigerian i cili ka vendosur ti bashkohet skuadrës kampione të Kosovës, Ballkanit. Të interesuar për shërbimet e ish sulmuesit të FC Shkupit, ishin edhe dy skuadrat shqiptare nga Maqedonia, Struga Trim Lum dhe Shkëndija. Adetunxhi ka vendosur të mbyllë aventurën e tij në Slloveni

Francezja e njohur Frappart do ti referojë Struga Trim Lum përballë Sllovan Bratisllava në LK

Stéphanie Frappart është caktuar nga UEFA për të ndarë drejtësinë në ndeshjen e parë të Struga Trim Lum kundër Sllovan Bratisllava, ndeshje kjo e vlefshme për turin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian. Frappart është një emër i njohur në futbollin europian dhe atë Botëror, teksa e njëjta ka

Struga Trim Lum, stërvitje intensive për sfidën e Ligës së Kampionëve

Struga Trim Lum prej disa ditësh ka nisur intensivisht përgatitjet për pjesëmarrjen e saj të dytë rradhazi në Ligën e Kampionëve. Kampionët e vendit po vazhdojnë përgatitjet në Strugë, aty ku Qatip Osmani me bashkëpunëtorët e tij po përgatit çdo detaj që lojtaret të rifitojnë formën e tyre më të mirë