Las Palmas e kërkon Elif Elmasin

Talenti i Rabotniçkit dhe njëkohësisht edhe reprezentues i përfaqësueses së Maqedonisë, Elif Elmas, është shumë afër transferimit në La Liga, më saktësisht te skuadra e Las Palmasit. Skautët e kësaj skuadre e kanë ndjekur futbollistin e talentuar nga Shkupi në paraqitjet e tij me fanellën e përfaqësueses U21 në Kampionatin Evropian